Předchozí
1 z 8
Další

Hokejisté Přerova (ve žlutém) proti PSG Berani Zlín. Zdeněk OkálZdeněk Okál a Darek Hejcman. Kdo se bude smát po středečních zápasech?Zdroj: Deník/Jan Pořízek

Pondělní zápasy s tím znovu zamíchaly. A něco už rozhodly. Tak se na to podívejme popořadě. O poslední přímou místenku do čtvrtfinále může zabojovat ještě tato níže uvedená trojice.

6. Přerov 79 bodů
7. Berani 78 bodů,
8. Jihlava 77 bodů.

5. místo – Litoměřice

Hokejisté Zlína ještě v pondělí večer mohli na toto umístění pomýšlet. Nevypadalo to přitom nereálně. Stačilo porazit Frýdek-Místek za tři body a doufat v zaváhání Litoměřic na ledě Třebíče, která si o víkendu zajistila celkové prvenství v základní části.

Ani jedno se však nestalo. Ševci potřetí v sezoně padli s Rysy, Litoměřice zároveň překvapivě, a rovnou za tři body, vyloupily Horáckou Slavii, kterou na jejím ledě porazily 4:0.

Karty se tak v tomto případě rozdaly jasně, Stadion před svým závěrečným zápasem s Frýdkem-Místkem definitivně skončí na pátém místě.

Výhra Přerova za 3 body

Zde nastává hlavní hádanka. A několik proměnných. V pole-position o přímou účast ve čtvrtfinále Chance ligy je momentálně Přerov, který v pondělním domácím derby udolal Prostějov 4:3.

Zubři vše pevně drží ve vlastních rukou. Pokud při daleké cestě do Sokolova urvou tři body, není co řešit, na týden si můžou od zápasů odpočinout. Domácím Baníkovcům už o nic nepůjde, jejich cesta končí po základní části.

Kdo by se ale nechtěl rozloučit s nějakým tím bodíkem, že?

Postup Přerova

V jiném případě už začínají pořádné šachy. Pokud Zubři chtějí pomýšlet na elitní šestku, musí uhrát o bod více než Berani. Ti nejsou jediným nebezpečím, v závěsu ještě číhá osmá Jihlava. Na vítěze loňské Chance ligy však mají dva body náskok a lepší vzájemné zápasy, ze Sokolova by tak i v případě výhry Dukly za tři body stačil odvézt jediný bod.

Postup Beranů

Ševci se musí spoléhat na klopýtnutí Přerova, k TOP 6 tak nemusí stačit ani tříbodová výhra nad Porubou.

Pokud Zubři zaváhají, šance tu je. Ševci by za této okolnosti museli vydolovat o bod více než jejich tabulkový soused. Do čtvrtfinále by se podívali vzhledem k lepším vzájemným zápasům, blízkého rivala porazili ve všech čtyřech duelech.

Postup Jihlavy

Dukla má ze všech třech týmů nejhorší výchozí pozici, spoléhat musí na zaváhání Zubrů i Beranů. Na elitní šestku může pomýšlet pouze za těchto okolností – vyhraje nad Slavií za tři body, Přerov při výjezdu do Sokolova nevybojuje ani bod a Zlín získá maximálně bod s Porubou.

Minitabulka

Může nastat ještě jeden scénář. Při vyrovnanosti letošního ročníku Chance ligy vůbec ne nereálný. Přerov, Berani i Jihlava se můžou seřadit na stejném počtu bodů. Dojde-li k této variantě, přímý postup do čtvrtfinále si zajistí Berani. Nejhůře by na tom byl Přerov.

Koho čeká 6. tým základní části?

Tato otázka ještě není zodpovězena. Také o ní rozhodne až poslední 52. kolo základní části Chance ligy.

Ve hře jsou stále dvě varianty – Poruba, nebo Prostějov. Mnohem blíže ke třetímu místu, a tím pádem vyzyvateli někoho z tria Přerov, Zlín, Jihlava, je Poruba, která má na kontě 91 bodů, čtvrtý Prostějov ztrácí na Ostravany tři body. Jestřábi navíc přivítají Třebíč, Poruba jede do Zlína. Je to ale Prostějov, kdo má s Porubou lepší vzájemné zápasy. K třetí pozici ho tak posune výhra za tři body a nulový zisk Ostravanů.

Bude však o to stát? Ve čtvrtfinále číhají páté Litoměřice, které se na první pohled můžou zdát schůdnější cestou než rozjetá mužstva Zlína, Jihlava. Ani Přerov, natož v derby, není ničím příjemným.

Rozhodnuto bude už ve středu večer.