Situace na marodce se oproti nedělnímu zápasu s Třebíčí příliš nezlepšila. Naopak. Do sestavy se sice vrátil Kindl a po reprezentačních povinnostech Heš, mezi nemocnými se ovšem objevili Gazda a Köhler. Role sedmého beka připadla juniorovi Burianovi.

První dějství branky nepřineslo, do kabin se odcházelo za stavu 0:0. Své šance zahodili Kuťák či Válek, na straně hostů Gago.

Druhá třetina přinesla o poznání zajímavější situace. Sedlák byl v čase 20:22 za faul kolenem vyloučen do konce zápasu, hosté navíc čelili pětiminutovému oslabení. To ubránili, v jejím závěru se po skvělé individuální akci blýskl Hejcman.

Čápi se shromažďují na vrcholu baziliky při západu slunce v Colmenar Viejo na okraji Madridu 7. února 2023
Změna chování. Čápi se kvůli globálnímu oteplování živí ve Španělsku odpadky

Necelé tři minuty po polovině zápasu skóre navýšil Luža. Když ševci měli zkraje 37. minuty početní převahu, vypadalo to na bezproblémový závěr třetiny. To se však nepřihodilo, také oni inkasovali v početní výhodě.

Závěrečná část žádné drama nenabídla, góly Suhrady a Sedláčka dovedly Berany k tříbodovému vítězství.

Svěřenci Miloše Říhy mladšího v sobotu od 17.30 hodin přivítají šestý Přerov. V případě výhry by na šesté místo ztráceli už jen čtyři body.

A jak to vypadá v boji o předkolo? Sedmí ševci mají po středečních výsledcích na kontě stejně bodů jako osmá Slavia Praha. Na devátý Frýdek-Místek si vypracovali náskok čtyř bodů, posledním postupujícím by v současné době byla Dukla Jihlava, rovněž s 65 body. Jedenáctý Kolín ztrácí na Zlín pět bodů.

Chance liga, 47. kolo

HC Stadion Litoměřice – PSG Berani Zlín 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 37. Kuťák (Procházka) – 26. Hejcman, 33. Luža (M. Lang, Talafa), 45. Suhrada (Kindl). 50. P. Sedláček (Sadovikov). Střely na branku: 31:21. Vyloučení: 3:6. Vyšší tresty: 0:1. Bez využití. V oslabení: 1:1. Rozhodčí: Zavřel, Petružálek – Maštalíř, Bohuněk.

HC Stadion Litoměřice: Sklíba (Petržílka) – Jebavý (A), Černohorský, Výtisk (C), Š. Němec, Hampl, Holý (A), Böhm – Procházka, Kuťák, P. Svoboda – Válek, Jícha, Berka – Ton, Cikhart, Senčák – Slavíček, Pártl, Kroupa.

PSG Berani Zlín: Kořének (Huf) – Husa, Zbořil, Suhrada, Riedl, M. Novotný, Talafa, A. Burian – M. Lang, Kindl, Z. Sedlák – Kubiš (C), Hejcman, Frömel – Luža, Gago, Čechmánek – P. Sedláček, Sadovikov, Heš.