„Nějaké dozvuky jsou, ale už je to lepší, než to bylo. Kaša (Libor Kašík) už trénuje. Holas se dnes necítil úplně ideálně. Říkal, že by si odpočinul a uvidí, jak na tom bude v pátek před zápasem," podotkl neurčitě hlavní trenér Zlína Rostislav Vlach, jenž měl včera k dispozici i Robertse Bukartse. „Měl by být v pohodě. Má nějaký náskok v léčení."

Zatím není údajně rozhodnuto ani o gólmanovi. Kašík však včera trénoval. Stejně jako Petr Zavadil.

„Uvidíme ráno. Budeme jeho nasazení řešit podle toho, jak se bude cítit. Také dlouhou dobu nechytal, byl doma s teplotami. Musí se rozhodnout sám. My na něj tlačit nebudeme. Ale když řekne, že bude chtít, tak ho necháme," má jasno zlínský stratég.

Počítat může i s uzdraveným útočníkem Pavlem Kubišem, který dlouhodobě marodil se zlomenou navikulární kůstkou v zápěstí.

„Měl delší výpadek. Byl navíc nemocný, měl hnisavou angínu, takže chceme zítra vyzkoušet, v jaké bude kondici. Pak sám řekne, jestli bude na další týden nachystaný, nebo ne," vysvětlil Vlach, který se zítra po zápase dozví soupeře do předkola play-off z dvojice Kometa Brno a Třinec.

„Je tam ještě spousta variant. Zatím nevíme, co z toho bude. Nebudeme spekulovat, ale normálně hrát. Brno z hlediska atraktivity by pro region bylo zajímavější," myslí si Vlach, jehož překvapila včerejší informace o vyřazení útočníka Petra Tona z týmu Komety.

„Nevím ale přesně, co se stalo. Co je napsané v novinách a co je pravda. Ale asi k tomu měli nějaký důvod," tušil trenér Zlína, který už pomalu zarůstá vousem. „Ale to celý rok. Zatím o žádném rituálu nevím," usmál se.