„Měli jsme špatný vstup do utkání, nepředváděli jsme, co jsme si řekli. Nedodržovali jsme základní věci. Odskakovaly nám puky. Navíc jsme se dopouštěli zbytečných faulů,“ posteskl si asistent trenéra Beranů Oldřich Horák, který mimo jiné poukázal na první gól domácích. Ten padl právě v početní převaze. Zlínští nakonec v zápase usedli na trestnou lavici hned desetkrát.

Ševci se pokoušeli o vyrovnání. Ve druhém duelu je však na rozdíl od úspěšné soboty zlobila koncovka. „Do druhé třetiny jsme pořádně nastoupili, v prvních dvou minutách jsme nevyužili tři gólovky, pak se to už s námi táhlo,“ mrzelo Horáka. „Znovu tam byly fauly, góly jsme inkasovali po zbytečných chybách. V Třebíči se to pak už těžko dotahuje,“ ví dobře bývalý bek.

Domácí před polovinou zápasu vedli 3:0. Hosté ještě před koncem druhé třetiny snížili, o gól naděje se druhou trefou v play-off postaral Hejcman. „Za stavu 1:3 jsme se snažili s utkáním něco udělat, měli jsme tlak do branky i šance. Po čtvrtém gólu to pak už bylo těžké,“ zmínil branku Třebíče ze 48 minuty.

Po víkendu nakonec může být spokojený jen z poloviny. „Chtěli jsme vyhrát oba zápasy,“ zdůraznil Oldřich Horák. „Teď budeme mít diváky v zádech, věřím, že uspějeme. Série určitě i nadále bude vyrovnaná. Bude to o detailech a malých chybách,“ zakončil 32letý trenér.

Berani se s Třebíčí znovu utkají ve středu a ve čtvrtek, hrát se bude na Zimním stadionu Luďka Čajky. Vždy od 17.30 hodin.