Hokejisté Zlína v úterním 18. kole Tipsport extraligy na ledě Českých Budějovic ve třetí třetině třikrát inkasovali, na zisk bodů tak nakonec museli zapomenout. „Doplatili jsme na naši nedůslednost ze začátku třetí třetiny, kdy jsme se nechali dvakrát zbytečně vyloučit a nedokázali jsme vyndat kotouče z naší třetiny,“ ohlédl se za klíčovou fází zápasu asistent hlavního trenéra Beranů Luboš Rob.

Mužstvo Luboše Jenáčka několikrát v zápase výbornými zákroky podržel brankář Daniel Huf, ani to v konečném důsledku nebylo nic platné. „Troufám si říct, že to byl vyrovnaný zápas. Trošku nám chybí zodpovědnost. Vyrovnávací gól už se nám vstřelit nepodařilo,“ mrzelo Roba.

Antonín Honejsek na ledě Českých Budějovic dostal Berany do vedení 2:1, ani to však na body nestačilo.
Naštvaný Honejsek: Jsme lajdáci. Nedáváme do toho všechno

Berani přitom do úterního duelu vstupovali posíleni nedělní výhrou v derby proti Brnu. „Sice jsme přijeli v pozici posledního celku tabulky, ale věděli jsme, že Motor dvakrát prohrál a nás by naopak mohla nakopnout nedělní výhra nad Kometou,“ věřila nedávná posila realizačního týmu zlínských hokejistů.

Úterní zápas byl velmi speciální právě pro Luboše Roba. Někdejší výborný útočník většinu kariéry strávil v Českých Budějovicích, v letech 2002 až 2004 zde dokonce vykonával pozici kapitána. „Nikdy mě nenapadlo, že se postavím v Budějovicích na střídačku Zlína," přiznal 51letý trenér.

Hokejová extraliga Motor ČB - Zlín
Berani proti Motoru dvakrát vedli. Z jihu Čech však odjíždějí bez bodu

Hokejisté Zlína další zápas odehrají v pátek, na ledě Vítkovic se začíná v 17.30 hodin.