Filip Chytil, sedmnáctiletý hokejový odchovanec Kroměříže a velký talent ze Zlína míří v draftu NHL 2017, který vypukne v jednu hodinu po půlnoci středoevropského času z pátku na sobotu, vysoko. Mezi posledními odhady se pohyboval na hraně prvního a druhého kola.

„Uvidíme, kdo si mě vybere. Těším se a nechám se překvapit,“ opakoval Chytil v posledních týdnech nejen v rozhovorech pro Deník.

Ve středu brzy ráno nabral z Prahy kurz Chicago. A nyní si už užívá pobyt v Americe se svou rodinou i agenty Alešem Volkem a Jaroslavem Balaštíkem. „Nervozita žádná zatím není, možná až vstoupím do haly. Tam trocha nervozity nastane,“ povídal před pár hodinami přímo ze zámoří. „Něco o draftu vím, ale když budu něco potřebovat tak tady mám pravě pana Volka s panem Balaštíkem,“ cítí podporu Chytil od svých nejbližších rodičů i staršího bratra Libora, fotbalového brankáře třetiligového Hulína a kondičního trenéra.

Filip Chytil
NHL si vybírá: výslechy, testy i stolní hokej

„Je to skvělý mít tady sebou celou rodinu, doufám, že si to tady užijí, protože to je i pro ně odměna za tu práci, kterou pro mě dělají. A přesně to samé platí i o panu Volkovi a o panu Balaštíkovi,“ děkuje všem nejbližším Chytil, který se před odletem standardně připravoval na nadcházející sezonu.
„Program mám velmi nabitý tak se snažím využít každého volného času k trénování,“ vysvětluje Chytil, k jehož nejbližší budoucnosti se vyjádřil při svém nástupu do funkce i nový generální manažer Zlína Martin Hosták.

„Pravděpodobnost, že zůstane, je velká. Bude samozřejmě záležet na klubu z NHL, který si jej vybere. Tuto otázku by měl zodpovědět jeho budoucí klub. Jak je to nyní nastavené, Zlín do toho vlastně nemá co mluvit,“ ví Hosták.

„Je to pravda, ale můj plán na další sezónu je zůstat ve Zlíně,“ potvrdil zájem zůstat sám Chytil, který si čerstvě v sedmnácti odbyl extraligovou premiéru a sezonu dokončil s bilancí pěti branek a stejného počtu asistencí.

„Filip Chytil je nesmírně šikovný hokejista, perfektně fyzicky vybaven, což ukázal na testech před draftem. Ale aby se mohl prosadit v zámoří, chybí mu ještě třeba kilogramy. Pro klub z NHL bude daleko výhodnější, že se Filip vyhraje ve Zlíně. A bude se sžívat s dospělým hokejem, než aby jej v zámoří poslali do juniorky. Byl bych rád, kdyby to takto dopadlo,“ vzkázal Hosták.

Letní příprava hokejistů PSG Zlín
Nabídka na Holíka nepřišla. Rachůnek? Jedna z variant, reaguje vedení Zlína