Chytil při debutu za Rangers rozhodl o výhře. Úžasný pocit, zářil

/VIDEO/Ten chlapec snad nemá limity! Hokejový útočník Filip Chytil zažil debut snů. Sedmnáctiletý odchovanec Kroměříže, jehož si v červnu vybrali Jezdci v draftu NHL z 21. místa, v úvodním přípravném zápase za první tým New York Rangers rozhodl o výhře 4:3 v prodloužení proti New Yersey Devils.

21.9.2017

Filip Chytil se stal členem New Yorku RangersFoto: Foto: Matt Calamia

„Byl to úžasný pocit,“ vykládal zámořským novinářům Chytil, který si tři vteřiny před koncem prodloužení počkal v prostoru pravého kruhu na přihrávku od Zuccarella a z voleje propálil pomalu se přesunujícího Blackwooda!

„Můj první gól, vítězný gól," zářil. „Byla to skvělá přihrávka od Matse Zuccarella. Vystřelil jsem a byl to gól. Jsem rád, že jsme vyhráli.“

Ano, čtete dobře, útočník měl na křídlech hvězdy týmu. Rychlíka Kreidera a právě štírka Zuccarella. „Hrál jsem s velkými hráči, skvělými hráči, kteří jsou jedni z nejlepších v lize,“ zářil Chytil, který dostal číslo 72.

A Chytil byl prostě vidět. Neunikl pozornosti komentátorů, hrál přesilovky a také zahájil prodloužení, které sám ukončil doslova tři vteřiny před koncem svým prvním gólem v modrém dresu. Byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

„Cítil jsem se skvěle,“ řekl Chytil, jenž přitom léčil zranění. „Byl to můj první zápas po čtyřech týdnech, byl to skvělý hokej,“ vykládal kroměřížský rodák.

Jeho noví spoluhráči, jmenovitě jeho parťáci z útoku, si všimli toho, co má nabídnout svému týmu. „Je vysoký a je také rychlý. Předvedl svou šikovnost," řekl Zuccarello. „Byl také dobrý v obranné třetině. Mluvil jsem s ním před zápasem a řekl mu, aby hrál jednoduše, dokud se nedostaneme do útočného pásma. A pak ať udělá to, co chce,“ dodal 30letý norský útočník.

Na Chytilovu adresu se vyjádřil i kouč Rangers Alain Vigneault. „Hrál skvěle," ocenil Vigneault. „Na první zápas v NHL jsme všichni viděli bruslení a jeho dovednosti. Není pochyb o tom, že tam je obrovské množství prostoru dál růst vzhůru."

Chytil řekl, že se těší na další týmovou práci. „Bylo to opravdu vzrušující. Bavilo mě to."

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Zlámala mlha nepřekvapila. Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Mohl zažít ostřejší premiéru? Těžko! Když pomineme utkání MOL Cupu v Písku, ostrý debut si brankář Zdeněk Zlámal v dresu Zlína připsal až ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Kodani. A jako jediného přímého aktéra utkání jej nepřekvapila ani hustá mlha, kvůli které se zápas málem nedohrál.

Fotili jste se u voleb? Pošlete nám svoji fotku a my ji zveřejníme

Máte fotku, jak letos volíte? Pošlete nám ji na editori.zlin@denik.cz, rádi vám ji zveřejníme na našem webu a ty nejlepší i tištěném vydání.

FOTOGALERIE / Čtvrteční fotbalový zápas evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní v Olomouci se neobešel bez problémů.