„Měl jsem pár nabídek ze zahraničí i z Česka, ale Zlín byl až do konce mou prioritou,“ reagoval pro Deník Claireaux, který ve žlutomodrém dresu v 42 zápasech nasbíral 30 kanadských bodů za 11 gólů a 19 asistencí.

„Ještě před koncem sezony ještě nebylo nic jistého,“ poznamenal francouzský útočník, který zatím tráví čas doma v Saint-Pierre a Miquelonu, francouzském souostroví u východního pobřeží Kanady nedaleko Newfoundlandu.

Jeho finanční nároky však vedení nemohlo i kvůli nejisté situaci kvůli pandemii koronaviru splnit.

„Vyjednávali jsme s ním snad dva měsíce a po všech jednáních a kompromisech našli návrh přijatelný pro obě strany. Bohužel ho nepřijal s tím, že čeká na jinou nabídku. My v této situaci nemůžeme konkurovat bohatším týmům z extraligy či Evropy,“ vysvětlil generální manažer Martin Hosták v jednom z dotazů na vedení na klubovém webu.

Ostatně, pro Pardubice, které se zachránily v minulé sezoně až na poslední chvíli, se jedná o jednu z hlavních ofenzivních posil.

„Jsem šťastný, že jsem se domluvil na příští sezonu s Dynamem. Nemůžu se dočkat, až vyjedu na led,“ prohlásil Claireaux v krátkém videu pro pardubické fanoušky z pobřeží.

„Vybral jsem si Pardubice, protože to je pro mě také velká výzva. Jejich tým na konci sezóny na mě opravdu zapůsobil. V příští sezóně mají všechno, aby udělali úspěch,“ myslí si Claireaux.

„Přitom bych neřekl, že by roli hrály větší ambice klubu. Hledal jsem novou výzvu. Můj cíl se Zlínem byl splněn,“ poznamenal bývalý forvard finských klubů z nejvyšší soutěže Lukko Rauma a Sport Vaasa.

Tím cílem byla záchrana. Při říjnovém příchodu výtečného bruslaře s ofenzivními schopnostmi z Finska byli totiž Berani poslední. Původně dorazil na zkoušku, ovšem brzy bylo zřejmé, že tenhle tah se povedl a společně s ním se zvýšila i ofenzivní síla týmu, který nakonec postoupil až do předkola play-off proti Olomouci.

„Z města si budu nejvíc pamatovat Bistrotéku a kavárnu. To není žádná legrace. Ale vážně potkal jsem skvělé lidi a já si vzpomínám i na skvělé pocity pokaždé, když jsme doma vyhráli,“ pochvaloval si Claireaux.

„Do svého domu jsem si ve Zlíně koupil na památku i dekoraci,“ prozradil.

Pokud vývoj kolem pandemie koronaviru a vládní nařízení dovolí rozjet hokejovou extraligu, 27. září se postaví v Pardubicích proti Zlínu. Na Zimní stadion Luďka Čajky by měl podle rozlosování dorazit 13. listopadu.

„Je to pro mě zvláštní místo. Setkal jsem se tam se skvělými přáteli, fanoušci byli pro mě úžasní,“ vzkázal Claireaux, jenž nevyloučil ani návrat do žlutomodrého dresu.

„Dnes se ale opravdu moc těším do Pardubic. Hokejová kariéra je však plná překvapení a nikdy nevíte, co se může stát. Možná jednoho dne se vrátím,“ dodal Clarieaux.