V dresu Zlína se oproti pátečnímu utkání s Mladou Boleslaví představila dvojice Michal Poletín (měsíční výpomoc z Jihlavy) a Darek Hejcman, který je stálým hráčem Přerova.

Berani za stavu 0:2 mohli prohrávat o tři branky, Plášek ale trefil pouze tyč. Po polovině zápasu to pro domácí bylo už 4:0, Zaťovič nejprve potřetí v utkání využil přesilovou hru Brna, Mueller následně osamocen procedil puk mezi betony Kašíka.

Brankářská jednička týmu byla následně ve druhém zápase v řadě vystřídána, do brankoviště se znovu postavil Daniel Huf. O čtrnáct vteřin později Berani snížili, když počtvrté v sezoně se prosadil obránce Gazda.

Hosté se na začátku třetí třetiny dostali na rozdíl dvou branek, přihrávku Okála využil Honejsek. Jelikož Huf v 45. minutě svůj tým zachránil, hokejisté Zlína o deset minut později upravili na rozdíl jediné branky.

Na místo závěrečného náporu však i zásluhou přesilové hry přišel tlak domácích. Schneidera nejprve betonem zastavil výborný Huf, ten domácí hráč následně trefil tyč. Při závěrečné power-play výhru domácích pojistil Süss.

Tipsport extraliga, 20. kola

HC Kometa Brno – PSG Berani Zlín 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Schneider (Mueller, O. Němec), 10. Mueller (Zaťovič, Schneider), 27. Zaťovič (P. Holík, O. Němec), 31. Mueller (Gulaši), 60. Süss (Kunc) – 31. Gazda (Žižka), 41. Honejsek (Okál, Karafiát), 55. Kubiš (Honejsek, Šlahař)

Střely na branku: 34:31. Vyloučení: 4:10. Využití: 3:1. Rozhodčí: Pešina, Lacina – Gerát, Axman. Bez diváků.

HC Kometa Brno: Klimeš (Vejmelka) – Freibergs, O. Němec (A), Gulaši, Pyrochta (A), F. Král, Hájek – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller – Vincour, Rákos, Schneider – DeFazio, Süss, T. Svoboda – Plášek ml., Kunc, L. Horký – Luciani.

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Řezníček, Nosek (A), Suhrada, Gazda, M. Novotný, Žižka (C), Hamrlík – Okál, Honejsek, Šlahař – Köhler, Herman, Poletín – Hejcman, Karafiát, J. Ondráček – Kubiš (A), P. Sedláček, Dobiáš.