Do konce Kubišova trestu přitom scházelo jen devět vteřin. Jenže Zlín, který se musel poprvé obejít bez distancovaného kapitána Veselého, náporu neodolal. „Odjíždíme spokojeni,“ uznal však asistent zlínského trenéra Martin Hamrlík.

Ano, Zlín i za bod může být rád. Pardubice totiž vedly v 11. minutě 2:0 po gólech Marosze a Tomáška.

„Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře, tam nás Pardubice drtily. Kdyby to bylo o více než dva góly, tak bychom to asi těžko otáčeli,“ tušil Hamrlík.

Jenže Zlín poté přidal na otáčkách a ještě do konce první třetiny dvěma góly během 84 vteřin vyrovnal.

Nejprve v čase 18:23 Okálovu ránu vyrazil pardubický gólman jen před Popelku, který kotouč uklidil nad jeho beton. A třináct vteřin před koncem první části Freibergsova přihrávka směřovala na Robertse Bukartse, ale kotouč prošel až na Honejska číhajícího u pravé tyčky, který jen dopravil kotouč do sítě. „Byla to pro nás vzpruha,“ oddechl si zlínský trenér.

Ve 24. minutě už ševci vedli dokonce 3:2, když se Matějíčkova rána odrazila od zadního mantinelu k Honejskovi, který vstřelil svůj druhý gól v zápase a celkově šestý gól v sezoně. Už předtím pardubický Marosz trefil horní tyč.

„Chtěli jsme získat tři body. Od první minuty jsme udávali ráz utkání. Nepodařilo se nám však pojistit výsledek, když jsme za stavu 2:0 neproměnili šance. Naopak po inkasované brance se mužstvo složilo. Nedokážu si vysvětlit proč,“ kroutil hlavou hlavní trenér Pardubic Miloš Holaň.

Pardubice přitom Zlín přestřílely 41:30 a ve třetí části (12:4) šly za vyrovnáním. Dočkaly se až ve 47. minutě, kdy kanadský obránce Holland schoval Kašíkovi střelu za clonící hráče. Zlínský gólman navíc musel ještě v závěru vytáhnout své umění proti Janu Sýkorovi s Tomáškem. Na Treillovu ránu po 45 vteřinách hry v prodloužení už nestačil.

„Až do konce se hrál vyrovnaný zápas. V závěru jsme nevyužili brejk dva na jednoho, ale taky jsme hráli dvakrát v oslabení a nemuseli jsme mít ani jeden bod,“ ví Hamrlík.

„Ani my jsme nakonec nemuseli mít ani bod, ale máme dva. Konec byl pro nás šťastnější, ale jeden bodík nám možná chybí. Vážím si toho, jak mužstvo zvládlo závěr v situaci, kdy jsme byli psychicky dole,“ ulevil si Holaň.

Už zítra Zlín přivítá od 15 hodin trápící se Liberec.

Pardubice – Zlín 4:3 p.

Branky a nahrávky: 7. Marosz (Rolinek, Trončinský), 10. Tomášek (Cardwell, Čáslava), 47. Holland (Wishart, M. Beran), 61 . S. Treille – 19. Popelka (Okál, Valenta), 20. Honejsek (Freibergs, Ferenc), 24. Honejsek (Matějíček). Rozhodčí: Bulanov (RUS), Hradil – Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 7032. Třetiny: 2:2, 0:1, 1:0 – 1:0 .
Pardubice: Klouček – Wishart, Trončinský, Čáslava, Cardwell, Holland, Mojžíš – Rolinek, Marosz, J. Sýkora – Perret, Tomášek, S. Treille – Bojko, Dušek, Vondráček – Starý, Poulíček, M. Beran. Trenéři: Holaň, Marek, Janecký.
Aukro Berani Zlín: Kašík – Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Petran, Žižka, Gazda – J. Ondráček, Fryšara, Kubiš – D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts – Okál, Popelka, Rihards Bukarts – Klhůfek, P. Sedláček, Fořt. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Další výsledky 15. kola:

TŘINEC – PLZEŇ 32 PP (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0) Branky a nahrávky: 31. Polanský (Jank, Cienciala), 47. M. Růžička (Marcinko, D. Musil), 65. Marcinko (M. Růžička) – 18. D. Kubalík (Schleiss, M. Svoboda), 34. Stach (Indrák). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 4167. Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, Roth, D. Musil, Jank, Linhart – Martin Růžička, Marcinko, Dravecký – Svačina, Polanský, Cienciala – Irgl, Rákos, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a M. Zadina. Plzeň: M. Svoboda – Čerešňák, Moravčík, D. Sklenička, J. Kindl, Jones, Pulpán – Gulaš, Mertl, D. Kubalík – Indrák, Preisinger, Stach – P. Straka, Kracík, Schleiss – Hollweg, Kodýtek, Vracovský. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Jiří Hanzlík a Čihák.

LITVÍNOV – LIBEREC 2:3 SN (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0) Branky a nahrávky: 20. K. Pilař (Jurčík), 48. Ihnacak (M. Hanzl, J. Černý) – 34. Kolmann (P. Jelínek), 58. L. Krenželok (Bulíř), rozhodující sam. nájezd Bulíř. Rozhodčí: Pešina, Hribik – Pešek, Gerát. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 4127. Litvínov: Petrásek – Sörvik, Kubát, Gula, Dietz, K. Pilař, Baránek, od 29. navíc L. Doudera – Nejezchleb, M. Hanzl, F. Lukeš – Gerhát, V. Hübl, J. Černý – Jurčík, Válek, Trávníček – Matoušek, Ihnacak, Vandas. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr. Liberec: Will – Havlín, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner – Bulíř, P. Jelínek, L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Bartovič – Lakatoš, Jašek, Ordoš – J. Stránský, D. Špaček, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.
BRNO – HRADEC KRÁLOVÉ 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) Branka a nahrávky: 51. M. Erat (Krejčík) – 24. Koukal (Jaroslav Bednář, Gregorc), 55. Jaroslav Bednář (Gregorc, Köhler). Rozhodčí: Hejduk, Novák – Kis, Rampír. Vyloučení: 5:5, navíc Rybár (Hradec Králové) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 7507. Brno: Čiliak – Štencel, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec – M. Erat, J. Hruška, Zaťovič – Vincour, L. Čermák, Horký – Haščák, V. Němec, T. Svoboda – H. Zohorna, Nahodil, Mallet – Plášek. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken. Hradec Králové: Rybár – Cibulskis, Gregorc, Rosandič, Graňák, Pláněk, Vydarený – Köhler, Dragoun, Šimánek – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Cingel – Vopelka, Koukal, Červený – Jarůšek, Miškář, M. Látal. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

CHOMUTOV – BOLESLAV 2:3 SN (2:0, 0:2, 0:0) Branky a nahrávky: 2. Skokan (Poletín, Lauko), 9. V. Růžička ml. (Skokan) – 25. Pacovský (T. Knotek, Orsava), 30. M. Procházka (P. Musil), rozhodující sam. nájezd P. Holík. Rozhodčí: M. Petružálek, Pražák – Hynek, Špůr. Vyloučení: 13:12. Využití: 1:1. Diváci: 3767. Chomutov: Š. Lukeš – Flemming, J. Mrázek, Valach, Rašner, Slovák, Dlapa, Grman – Vondrka, Huml, Tomica – Koblasa, V. Růžička ml., Sklenář – Skokan, Lauko, Poletín – V. Tomeček, Chlouba, Hlava. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek. Mladá Boleslav: J. Růžička – J. Říha, Kotvan, Knot, Jan Hanzlík, Stříteský, Němeček, Hrdinka – Valský, P. Holík, Klepiš – Orsava, Žejdl, Pacovský – Lenc, P. Musil, M. Procházka – Urban, T. Knotek, L. Pabiška. Trenéři: P. Augusta, Ujčík a Žabka.
1. Plzeň 15 7 3 4 1 62:34 31
2. Brno 15 8 2 2 3 55:36 30
3. Třinec 15 8 2 2 3 47:34 30
4. Hradec Králové 15 9 1 1 4 35:25 30
5. Mladá Boleslav 15 6 1 3 5 36:32 23
6. Sparta Praha 15 7 1 0 7 40:42 23
7. Chomutov 15 5 2 3 5 38:40 22
8. Vítkovice 15 5 2 2 6 43:38 21