Scénář byl jako vždy téměř stejný. Ševci opět dotahovali, tentokrát dvougólové manko. A o bídné zlínské produktivitě by se už daly psát romány.

„Rozhodla střelecká potence, když soupeř vytěžil z minima maximum a vyhrál," štvalo kouče zlínských hokejistů Rostislava Vlacha.

Vrcholem marnosti jeho týmu pak byl necelou minutu před koncem pokus o vyrovnání při hře bez brankáře. Navíc Marcinko vyhodil kotouč do hlediště a pakoval na trestnou lavici za zdržování hry.

Zdroj: DENÍK/Jiří Hejtmánek

Kouč Vlach svolal při oddechovém čase válečnou poradu. Na led poslal Holíkovu formaci se Žižkou, Kotvanem, Bukartsem, Říčkou a Veselým. Jenže kapitán Rolínek chvíli po buly poslal kotouč přes celé kluziště do opuštěné klece.

A snad světový unikát byl na světě. Byla to totiž jediná střela Pardubic ve třetí třetině…

„Díky srdci a obětavosti uspěli. Za to patří hráčům velký dík. Výhru doslova vydřeli," oddechl si asistent pardubického trenéra Marek Zadina.

Jeho tým vedl už od 8. minuty, když se zrovna vracel vyloučený Vlach na led – Gregorec nahodil puk na Kašíka a ten s nešťastnou tečí obránce Matějíčka skončil za zády gólmana . V 17. minutě pro změnu při signalizovaném vyloučení odraženou střelu Nahodila dopravil za Kašíka vsetínský odchovanec Jan Ščotka.

„Vstup do utkání se nám vydařil, dali jsme první gól, což jsme potřebovali. Vlil nám elán do žil," lebedil si Zadina.

Zato Zlínským bylo zle. Moc zle. Do kabin doprovázel hráče štiplavý pískot. Zlín se od druhé třetiny zvedl. A světe, div se, dokonce dostal kotouč za Maxwella, ale rozhodčí gól neuznali pro postavení Bukartse v brankovišti. Až ve 44. minutě to byl opět lotyšský útočník, kterého našel před poloodkrytou brankou Holík.

„Od druhé třetiny jsme čekali od Zlína odpověď. Věděli jsme, že budou forčekovat a v pohybu. Podržel nás gólman Maxwell. Gól byl nepříjemný, ale kluci se zvedli," pochvaloval si Zadina.

Byť byl k vidění průměrný hokej, přesto to byli ševci, kteří věšeli soupeře po mantinelech jako prodejci perníků na pouti. Maruna s Kubišem si vyřizovali účty, jenže gólový efekt zase nepřicházel. Byť poměr střel byl po skončení zápasu 39:16.

„Hráčům nemůžeme vytýkat nasazení, vystřelili jsme čtyřicet střel na branku, ale s koncovkou se potýkáme celou sezonu. Naše snaha byla planá, i když jsme šance měli, ale vyrovnávající gól nevstřelili," litoval Vlach, o němž se bezprostředně po zápase opět po zlínském zimním stadionu šířily nepotvrzené informace o jeho odvolání.

Zatím se ale tyto zvěsti nepotvrdily… Zatím.

Zlín - Pardubice 1:3

Branky a nahrávky: 44. Bukarts (P. Holík) – 8. Gregorc (Redenbach), 17. Ščotka (Nahodil), 60. Rolinek. Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Bryška, Lukš. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3218. Třetiny: 0:2, 0:0, 1:1.

PSG Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, O. Horák – Bukarts, P. Holík, Říčka – Ondráček, Maruna, Kubiš – Okál, Roman Vlach, O. Veselý – T. Sýkora, Popelka, Cibák. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Pardubice: Maxwell – Štajnoch, Čáslava, Bokroš, Gregorc, M. Šeda, Ščotka, Nedbal, L. Havlík – J. Svoboda, Tomášek, Rolinek – P. Sýkora, Redenbach, Marcinko – Poulíček, Nahodil, Voženílek – Kolář, Kaut, Moučka. Trenéři: Richard Král a Zadina.

Další výsledek:
Předehrávka 24. kola:

KOMETA BRNO – MLADÁ BOLESLAV 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. J. Káňa II (L. Čermák, T. Kaberle), 26. Dočekal (T. Svoboda), 35. Dočekal (T. Svoboda). Rozhodčí: Lacina, Šír – Frodl, Skopal. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 7111.

Kometa Brno: Falter – Kuboš, T. Kaberle, Dujsík, Hanzlík, Kováčik, Malec – V. Němec, J. Hruška, Ostřížek – H. Zohorna, L. Čermák, J. Káňa II – Vondráček, Koreis, Burian – T. Svoboda, Dočekal, Raška. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

Mladá Boleslav: Rittich – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, D. Výborný, L. Pabiška – M. Látal, Žejdl, Pacovský – Hyka, Musil, Lenc – Bárta, R. Hruška, Kubica. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.