„Zdravotní problémy? Byla to kachna,“ říká 24letý gólman ševců, jemuž při nemoci Michala Kořénka kryl záda bývalý člen zlínské juniorky a současný brankář Vyškova Tobiáš Synek.

Složité to měl už od samého začátku, pořádně se zapotil ve třetí minutě hry. Podle domácích diváků inkasoval, střela Staňka od modré se nakonec za záda Hufa nedostala, což potvrdil i videorozhodčí.

Hosté navíc podnikli rychlý protiútok, který se jim i s dávkou štěstí vydařil na jedničku, do kolonky střelců se zapsal bývalý útočník Valachů Michal Gago.

„Byl jsem ve velké rychlosti, dal jsem si to za obránce. Věřil jsem si, že bych se mohl natlačit před první tyčku, nicméně jsem ucítil hráče na boku. Řekl jsem si, že to zkusím na první tyčku a vyšlo to,“ popsal Gago s úsměvem na rtu radostné okamžiky úspěšného večera

Ten se ševcům vydařil díky Danielu Hufovi. Ve druhé části čelil náporu domácích, blýskl se 17 zákroky. Inkasoval pouze z hole zlínského odchovance Pavla Klhůfka.

„Moc jsem to neviděl, někdo mi tam přejel. Obranná hra však byla dobrá,“ pochválil Huf své parťáky.

„Celkově to byla brutální třetina. Složité situace se mi podařilo vyřešit, to je však můj úkol. Když na Vsetíně chcete vyhrát, tak musíte odolat tlaku a počítat s tím, že to bude těžký zápas. Když se vám to povede, tak potom je velká šance urvat body,“ uvědomuje si Daniel Huf.

Hokej, CHance liga Vsetín - Zlín Berani 35. kolo 6.1.

Po šedesáti minutách na světelné tabuli svítilo skóre 1:1. Prodloužení příliš zajímavých momentů nepřineslo, rozhodovalo se až v samostatných nájezdech. Vsetínští je od loňské sezony jeli teprve potřetí, vůbec poprvé v letošním ročníku.

Ševci v nich naopak mají velkou praxi, po úvodních pěti nezdarech v ročníku 2023/2024 se dočkali druhé výhry v této loterii – prosadili se Jakub Šlahař a obránce Zdeněk Čáp.

„Nájezdy jsme provedli velice kvalitně – chlapi skvěle zakončili, jsem i rád, že se mi zase podařilo pochytat všechny pokusy. Cítím se v dobrém rozpoložení. Soustředím se na to, co hráč provede. Navedu si ho a v podstatě si ho chytnu. Můžou dělat, co chtějí,“ pousmál se vítězoslavně Daniel Huf.

Luboš Rob a Jan Srdínko hodnotí derby se Vsetínem. | Video: Deník/Radek Štohl

Vítězství Beranů na Lapači zajistilo svěřencům Jana Srdínka poprvé od listopadu druhé vítězství za sebou. Více než dvouměsíční čekání by jim mělo pomoci do dalších těžkých bojů.

„Jsem nadšený, že jsme tady urvali dva důležité body. Byl to hodně těžký zápas, všichni museli vidět, jak jsme bojovali. I díky tomu se štěstíčko otočilo na naši stranu otočilo. Může nám to pomoct v psychické stránce i sebevědomí. Musíme jít zápas po zápasu a navázat na tento výkon,“ uzavřel zlínský brankář, který včetně nájezdů s Kolínem v této disciplíně lapil už osm pokusů soupeřů v řadě.

VIDEA ZE ZÁPASU

Třetí derby sezony mezi Vsetínem a Zlínem. | Video: Deník/Radek Štohl
Třetí derby sezony mezi Vsetínem a Zlínem. | Video: Deník/Radek Štohl
Třetí derby sezony mezi Vsetínem a Zlínem. | Video: Deník/Radek Štohl
Třetí derby sezony mezi Vsetínem a Zlínem. | Video: Deník/Radek Štohl
Třetí derby sezony mezi Vsetínem a Zlínem. | Video: Deník/Radek Štohl