Delegace Jaroslavle zavítala do Brumova

Brumov – Jako obrovskou poctu bere šéf brumovského hokeje Jaroslav Vaněk návštěvu delegace ruského klubu Lokomotiv Jaroslavl. Zároveň klub pozval na lednový turnaj žáků, který se bude konat právě na Valašsku.

9.11.2012

Příprava hokejistů Lokomotiv Jaroslavl v PSG aréně ve Zlíně. Foto: DENÍK/Jan Karásek

„Mají obrovskou základnu mládeže. Ve dvou sportovních školách mají téměř patnáct set dětí od šesti do sedmnácti let," přiblížil Vaněk. „Vzájemnou spolupráci směřujeme na červenec a srpen, kdy proběhne kemp, a v prosinci pak celý turnaj," upřesnil prezident.

Spolupráce má také význam pro celý region. „Nejde jen o náš klub, ale o Zlínský kraj v oblasti vzdělávání, univerzity, hospodářské komory, cestovního ruchu a volno-časových aktivit," přiblížil Vaněk.

Ruská výprava v čele s viceprezidentem Lokomotivu Jaroslavl Alexandrem Primitinem si prohlédla sportovní centrum Brumova-Bylnice od fotbalového hřiště, přes zimní stadion, posilovnu, tělocvičnu, tenisové kurty až po golfové hřiště. „Líbilo se jim tady. Byli překvapení, jak v takovém městečku může být sportovní centrum," poznamenal.

Ten se v květnu společně s trenérem Milanem Pažítkou vydal osobně do Jaroslavle, kde předal vedení Jaroslavle také dopis sepsaný Karlem Rachůnkem starším. „Setkali jsme se s prezidentem klubu Jakovlevem a pozvali jsme jejich tým do Zlínského kraje k sehrání benefičního utkání mezi PSG Zlín a novým týmem Jaroslavle," tvrdí Vaněk.

Autor: Daniel Ostrčilík

9.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
Noví poslanci Zlínského kraje vzešlí z voleb do PS PČR v říjnu 2017
10

To jsou oni! Poslanci, kteří budou hájit zájmy Zlínského kraje

Výstava fenomén igráček v OD 13 ve Zlíně.
15

OBRAZEM: Výstava Fenomén Igráček poprvé ve Zlíně

Ševci inkasovali tři góly za sedm minut. S Mladou Boleslaví prohráli 1:5

Tak tohle se vážně nepovedlo. Zlínští fotbalisté přišli s Mladou Boleslaví o letošní domácí neporazitelnost. Ševci sice po trefě Nigerijce Ekpaie rychle vedli, ale absolutně nezvládli pasáž hry od 25. do 32. minuty, ve které inkasovali tři branky a nakonec v 11. kole HET ligy se Středočechy prohráli 1:5.

Kašík v euforii: Neskutečné. Straší nás minulé roky

ROZHOVOR, VIDEO/ S nadsázkou to vlastně zvládli i bez něj. Právě po odvolání brankáře Libora Kašíka na střídačku a zapojení šestého hráče do hry hokejisté Zlína dvěma góly vyrovnali z 0:2 na 2:2. V prodloužení pak už zase zlínský gólman mohl slavit výhru z brankoviště a následně si užít i pozápasovou děkovačku s fanoušky.

Hokejisté Zlína předvedli další famózní finiš a zdolali Liberec

Další obrat dokonán! Hokejisté Aukro Berani Zlín dokázali dotáhnout další obrat. Tentokrát po dvou slepených gólech během 42 vteřin Liberec vedl 2:0. Jenže beranům stačily poslední dvě a půl minuty, aby vyrovnali na 2:2 Lotyši Robertsem Bukartsem a Ralfsem Freibergsem.