Teď už ale nestojí jen proti soupeřům. Už stojí i proti sobě a nalomené psychice. Pardubice ševcům opět předvedly lekci z produktivity. Proto slavily.

„Věděli jsme, kde se soupeř nachází. A také víme, že tam nepatří. Chtěli jsme být aktivní, což se nám podařilo," liboval si asistent pardubického trenéra Miloš Říha.

Zatímco Liberec byl všude o krok dřív, Pardubice byly „jen" o půlkrok dopředu. Jenže i to jim bohatě stačilo. Tím spíš, když už od 17. minuty vedly po ráně Kauta nad Kašíkovo rameno. „Problém je právě v koncovce. Na jeden se prostě nevyhrává," ví kouč Rostislav Vlach.

Litovat mohl dvou úniků Žižky a Okála už v první třetině, kteří nevyzráli na reprezentačního gólmana Slovinska Kristana. Veselý ve druhé části trefil tyč!

Gólu se ševci dočkali jen ve 21. minutě, když Köhler v mele před brankou vyrovnal na průběžných 1:1. Vydrželo jim to přesně 64 vteřin. Poté se proháčkoval před Kašíka Nahodil a bez potíží zavěsil. „Tohle nás sráží dolů. Jsou to chyby z přemíry snahy," prohodil Vlach.

A ševci se už nesebrali, byť šance měli.

Jenže nevyužili ani 71 sekund dlouhou přesilovku pět proti třem. A to se v hokeji nevyplácí. Ve 44. minutě jim to předvedl Radil. Chvíli předtím jej parádním rozštěpem vychytal Kašík, ale o pár chvil už byl bezmocný. „Společně s gólem na 2:1 bylo ubráněné oslabení klíčem k vítězství," liboval si Říha.

Zlín to ještě sice zkusil, kouč Vlach v komerční pauze i v oddechovém čase maloval fixou nacvičené vzorce, zkusil i hru bez brankáře, ale to už na sebevědomé Pardubice nestačilo. Už není místo pro technické finesy, sóla, krásné góly, které by diváky zvedaly ze sedadel. Pokus číslo šest o zisk prvních bodů se uskuteční již v neděli na ledě vedoucího Litvínova.

PSG ZLÍN – PARDUBICE 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Köhler (Marušák) – 17. Kaut, 22. Nahodil (Tybor), 45. Radil (Benák). Rozhodčí: Fraňo, Hejduk – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. Diváci: 4000.

PSG Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Valenta, Žižka, Tesařík, Řezníček – Balaštík, Leška, Köhler – Kubiš, Holík, Čajánek – Ondráček, Roman Vlach, O. Veselý – Okál, Popelka, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Pardubice: Kristan – Čáslava, Píša, Ščotka, Benák, Mojžíš, Gregorc, Havlík – P. Sýkora, T. Zohorna, Semorád – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, M. Špaček, J. Starý – Kaut, Cetkovský, Voženílek. Trenéři: Venera a Říha ml.