Zlín v Olomouci vyhrál divokým výsledkem 7:6. ,,Byla to přestřelka se šťastným koncem pro nás," konstatoval po otevřené partii hostující kapitán Martin Padrnos.

Jeho tým utkání na půdě posledního mužstva soutěže začal dobře. Už ve třetí minutě se Ševci ujali po ráně Karafiáta vedení. Za dvacet sekund však Macuh vyrovnal na 1:1. V dalším průběhu střetnutí Olomouc vedla 2:1, 3:2, aby to v jednatřicáté minutě bylo po trefách Padrnose, Váně a Procházky 3:5. Hanáci však na začátku třetí třetiny otočili skóre na 6:5. O osudu zápasu se tak rozhodlo až v jeho úplném závěru.

Nejprve v 57. minutě Gago srovnal stav na 6:6 a dvě a půl minuty před koncem Karafiát střelou od modré čáry v přesilovce zajistil Beranům důležité vítězství. Zlínskou radost nepokazila ani tři sekundy před závěrečným hvizdem hromadná bitka, za kterou si pět hráčů vysloužilo vyšší tresty.

,,V celém zápase se nám nedařilo v defenzívě. Zbytečně jsme otevírali obranu a potom jsme se nestačili vracet. Konec střetnutí jsme však měli pod kontrolou," oddechl si po téměř ztraceném souboji Padrnos.

OLOMOUC – PSG ZLÍN 6:7 (2:1, 3:4, 1:2)

Branky PSG Zlín: Karafiát 2, Kolařík, Padrnos, Váňa, Procházka, Gago.
Sestava: Huf, (Šimonů) – Dluhoš, Jenáček, Váňa, Procházka, Padrnos, Gazda, Kolařík – Kotek, Fryšara, Hefka, Miko, Mikulec, Gago, Karafiát, Dvořáček, Strmiska, Stiksa.

Lubomír Hotař