Ve středoškolské lize jste za 17 odehraných zápasů nastřílel 33 gólů a posbíral nějakých 61 bodů. Kde se to ve vás vzalo?
Ty statistiky jsou samozřejmě dané i tím, že jsem tam patřil k těm starším, a tak se ode mě čekalo, že tým potáhnu. Ale tady ta středoškolská liga byla spíše takový doplněk k U18 lize, kde už to tak jednoduché nebylo. Každopádně jsem s uplynulou sezonou jako takovou spokojený a snad se mi tam podařilo zanechat i dobré jméno.

Proč jste se po roce v zámoří v St. John Bosco High vrátil?
Asi bych jako hlavní důvod zmínil maturitu, která mě tento rok čeká. Nechtěl jsem zahodit tři roky gymplu jen tak do koše, protože si pořád myslím, že vzdělání by člověk měl mít jednou z priorit. A tak, jak jsem dodělával loňský ročník, ten maturitní bohužel nejde. Samozřejmě v tom hrály roli i další okolnosti, ale nějak jsem se rozhodl.

Jaký dojem na vás USHS udělala?
Je to středoškolská liga, kde proti sobě hrají žáci jednotlivých škol od deváté po dvanáctou třídu. U nás to je věkově, řekněme tak od prváku výš. Takže jak už jsem říkal, patřil jsem k těm starším. Tím, že týmy spadají pod školu, by se dalo říct, že na nás chodilo i hodně lidí.

A navíc jste celou soutěž vyhráli…
To byl pro mne nepopsatelný zážitek, protože jsem dlouho nic nevyhrál a týmový úspěch je nejvíc. Strašně rád vzpomínám na semifinále, kdy jsme ještě deset minut před koncem prohrávali o tři góly a nám se podařilo dorovnat a v prodloužení vyhrát. Ta euforie…

Jaká to byla pro tebe sezona a vůbec rok po sportovní i životní stránce?
Zkušenost k nezaplacení. Kdyby se mě kdokoliv zeptal, ať už kvůli sportu, jazyku, nebo čemukoliv jinému že by si chtěl zkusit zahraničí, tak bych mu to doporučil. Máte možnost naučit se jazyk, poznat novou kulturu a otevře vám to oči v mnoha věcech. Když si vybavím mé začátky, tak jsem rád, že už jsou za mnou, ale s odstupem času nelituji, že jsem se tím vším prokousal. Změníte názory na nějaké věci a začnete si více vážit toho, co se vám donedávna zdálo samozřejmé.

Měl jste kromě školy a hokeje čas i na jiné aktivity, navštívit třeba zápasy NHL či jiné sporty?
Nějaký čas byl, takže párkrát jsem na NHL zašel. Měl jsem i štěstí, protože letos hráli Ducks finále konference a to je pak úplně jiný hokej a jiná atmosféra než v základní části. Co jsem si ale zamiloval, byl americký fotbal. Měl jsem výbornou rodinu a jako dárek na Vánoce mi dokonce dali i vstupenku na NFL. To bylo něco…

Evidentně vám střelecká chuť vydržela i po návratu, s pěti góly za 4 odehrané zápasy jste druhým nejlepším střelcem juniorské extraligy. Souvisí vaše forma ještě s nabytým sebevědomím ze zámoří, nebo se spíš odvíjí od letní přípravy a tvé současné pohodě?
Asi bych řekl, že je to od každého něco a zrovna se mi to tak nějak všechno sešlo. Je to i hodně o štěstí, protože když se vám tam něco odrazí, tak to z vás spadne a začnete si více věřit. Každopádně za góly jsem rád a věřím, že mi vydrží. Velké díky ale patří trenérům a hlavně klukům.

Cítíte vzhledem ke své střelecké formě třeba i šanci dostat v áčku Zlína?
Snažím se makat a cítím zodpovědnost vůči juniorce, kde se nám zatím celkem daří, takže doufáme, že to tak bude pokračovat. Ostatním se nezabývám, protože to stejně nějak nemůžu ovlivnit.