Proti snaživým Bílým Tygrům z Liberce se dopustili mnoho chyb, které soupeř dokázal efektivně využít. „Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. Klíčovým faktorem zápasu byly naše chyby v přesilovkách, které rozhodly celé utkání. Podobných hrubek se musíme příště vyvarovat,“ uvědomuje si útočník Beranů a autor vyrovnávací branky na 1:1 Pavel Kubiš.

Již ve 4. minutě zápasu se hosté ujali vedení po brance Petra Nedvěda, který využil otevřené obrany Beranů a překonal Sedláčka. Berani však i v předchozích zápasech inkasovali jako první.

„Byl to z naší strany velmi laxní vstup do utkání. Jestliže nevyhrajeme jediný osobní souboj, nemůžeme chtít vyhrát. Ale jinak bych řekl, že je to náhoda. Hrajeme agresivnější hokej a šance soupeře vyplynuly ze situace,“ myslí si důrazný forvard PSG Zlín.

Domácí kouč Venera v polovině zápasu začal šachovat se složením jednotlivých pětek. „Trenér nás upozorňoval, že když se nebude dařit, tak bude házet sestavou. Do naší hry bylo potřeba vnést oživení. Chvíli to fungovalo, ovšem body to stejně nepřineslo,“ lituje.

Berani zápas dokázali ještě zdramatizovat. Vyrovnávací branka byla na spadnutí. Fikrt v hostující brance se měl co ohánět. Nakonec však nápor vydržel. „Kdyby přišel o pár minut dřív, tak bychom s výsledkem něco udělali, bohužel jsme se do tlaku dostali až v posledních minutách, což už bylo na vyrovnání pozdě,“ posteskl si Kubiš.