„Z naší strany to byl takový nijaký zápas. Hráli jsme systémově špatně, přehráli nás v soubojích, ve všem. Vyhráli zaslouženě," uznal po utkání sklíčeně 20letý Dobiáš.

Podobného názoru byl také jeho o dva roky zkušenější protihráč.

„Měli jsme horší pohyb, od něhož se vše odvíjí. Dávali jsme si přihrávky na brusle, ujížděli nám, špatně jsme nabírali hráče," popsal Karafiát příčiny neúspěchu.

Zatímco Vojtěch Dobiáš poslal Berany do vedení, Jiří Karafiát korigoval stav na 3:6.

„Spoluhráči mi to skvěle nachystali, brankář toho moc neviděl. Radost z branky pochopitelně mám, bylo by však lepší, kdybychom vyhráli," má jasno Dobiáš.

Zatímco mladšímu Beranovi čekání na gól v extralize trvalo tři zápasy, jeho zkušenější parťák premiérovou branku v nejvyšší soutěži vsítil ve 24. utkání.

„Vstřelit gól za mateřský klub je neskutečný pocit. Sérii jsem v hlavě však neměl, spíše mě mrzelo, že to nepřicházelo. V každém zápase jsem měl alespoň jednu šanci. Jsem rád, že to přišlo, ale určitě bych vyměnil za tři body," nepochybuje Karafiát.

Páteční utkání bylo z jedním v pěti, ve kterém chyběl hlavní kouč Beranů Robert Svoboda, jenž měl pozitivní test na koronavirus. Na jeho místo se tak dočasně dostal trenér juniorky Zbyněk Mařák.

„Chtěli jsme urvat body, hrát týmově, stejně jako v každém zápase. Pro nás nebyla změna, zda pan trenér Svoboda je na střídačce či nikoliv. Musíme makat, na tom se nic nemění," dodává Jiří Karafiát.