„Bylo to pro mě překvapení. Volal mi Larry (Martin Hamrlík – pozn. red.) a já tomu ani nechtěl ze začátku věřit. Ptal se, jak se mám, tak mu říkám, že dobré, jen nejsme na ledě. A on mi povídá, ať zítra v 8:30 přijdu do kabiny. Ze začátku jsem si samozřejmě myslel, že si dělá srandu, ale potom jsem se dozvěděl, jaká je situace a že bych měl na pár dní vypomoci,“ vyjádřil se Mařák s úsměvem k dočasnému jmenování.

Odchovanec zlínského hokeje Berany povede už v pátečním zápase proti Mladé Boleslavi, se kterou je duel naplánovaný na 17.30 hodin. Následně ho budou čekat také zápasy v Brně, dvojutkání s Českými Budějovicemi. Svoji misi zakončí poslední listopadovou neděli, kdy hokejisté Zlína vyrazí na led Karlových Varů.

„Je to pro mě zase něco nového, bude to velká změna, zvlášť teď, když jsme nemohli ani trénovat. Ale těším se na to, už jen vyjet na led je perfektní, poznat život A týmu, jak to chodí, funguje. Určitě to bude deset zajímavých dnů,“ těší se Zbyněk Mařák.

49letý dočasný trenér Beranů dlouhodobě působí jako trenér mládežnických kategorií, přičemž se pyšní trenérskou licencí A. V době hráčské kariéry získal tři mistrovské tituly se Vsetínem, v nejvyšší soutěži má na kontě téměř 400 startů.

Robert Svoboda by se ke svému týmu měl osobně pátky vrátit 30. listopadu, o den později se jeho svěřenci střetnou doma s Vítkovicemi. Svoboda, který s týmem nadále bude fungovat online formou, nemá žádné příznaky onemocnění koronaviru a cítí se dobře.