„Pan Hanzlík mě sekl hokejkou. Ale při zápase jsem to ani necítil,“ mávl rukou Šťastný, který se podobnou nádhernou ránou na bližší tyč prosadil po Vítkovicích (2:1) i nyní s Mladou Boleslaví (1:2). „Vzpomněl jsem si, byly to podobné góly,“ vybavil si 24letý útočník.

„Viděl jsem, že jsme jeli tři na dva. Díval jsem se na Bukyho (Bukartse) a viděl jsem, že u tyčky není, tak jsem to zkusil. I když teď jsem byl víc z úhlu a blíž k brance. Ale trefil jsem podobné místo,“ popisoval svou trefu z 10. minuty úterní bitvy, která pro něj byla už sedmadvacátou v extraligové kariéře.

Letní dřina, kdy na kolečkových bruslích pálil jeden kotouč za druhým na branku na potemnělém zimáku, mu přináší své ovoce.

Antonín Honejsek
Teď už bolí každá porážka, smutní útočník Beranů Honejsek

„Snažím se střelu trénovat. Jsem rád, že to takhle dvakrát vyšlo. Snad ještě párkrát sedne. Byl to záměr,“ culil se Šťastný.
Bodová ztráta po porážce 1:2 však přerovského odchovance mrzela.

„Škoda že jsme nevyužili přesilovku. Měli jsme ji proměnit. Celkově to byl z naší strany unavený zápas. Přišlo mi, že jsme neměli šťávu. Asi na nás dolehl náročný program,“ myslel si Šťastný, který však už všechny myšlenky směřuje k dnešní bitvě od 18 hodin na ledě Komety Brno.

„Je potřeba zastavit šňůru porážek. Důležité je teď neprohrát hodně zápasů v řadě. Máme před sebou posledních devět utkání základní části, všechna jsou pro vývoj důležitá,“ ví zlínský forvard.

Porážkou s Mladou Boleslaví si Berani zkomplikovali situaci v elitní desítce. Na jedenáctý Liberec totiž mají náskok jen tři body.

„Hlavně je škoda, že prohráváme se soupeři, se kterými bychom mohli a měli vyhrát a odskočit jim. Ještě navíc doma. Jestli to byla komplikace, se ale uvidí po základní části. Škoda to každopádně určitě je,“ ví Šťastný.

Přerovské rodáky ve zlínském dresu Ference se Šťastným dnes čeká další ze vzájemných soubojů s brněnským Martinem Zaťovičem.

„Známe se a vídáme se, ale hecovat se před zápasem nebudeme. My se soustředíme na utkání, až během zápasu se na sebe usmíváme,“ pousmál se Šťastný.

HC Aukro Berani Zlín  - BK Mladá Boleslav
Tradiční bída s Boleslaví. Berani důležitou bitvu nezvládli

Zaťovič je zřejmě nejznámějším přerovským rodákem v současnosti. Mistr světa z roku 2010 je pro tamní mládež ikonou podobně jako Petr Čajánek ve Zlíně.

„Určitě to pro kluky vzor být může. I my v mladším věku jsme k němu vzhlíželi. Já měl ještě jiné vzory, ale věděl jsem, že něco dokázal. Na očích jsme ho měli. My Přerováci jsme hrdí, že takový hráč pochází od nás. Potěší, že se s ním známe,“ podotkl Šťastný.

Dnes v Brně ale bude prý Zaťoviče slovně šetřit.

„Protože ho tolik neznám jako třeba Ferda (Jakub Ferenc – pozn. aut.). Když teď přijel Kotvič (Kotvan), celý zápas jsem si z něj dělal srandu. Prohodíme při buly nějakou větu, osekáme se,“ usmál se.

„Vyprovokovat, popíchnout, hecnout někoho je potřeba. Navíc, teď když už jde o všechno. Všichni chtějí body, i malá provokace tam musí být, ale víme, že to myslíme ze srandy. To k tomu patří,“ hlásí Šťastný.

V posledním vzájemném zápase ve Zlíně se dokonce postavil proti svému bývalému svěřenci, 17letému Karlu Pláškovi. Proto je možné, že i s ním si dají repete.

„Chodil jsem s ním na led, když byl v páté a šesté třídě a měli jsme dovednostní cvičení. Byl to příjemný pohled vidět ho na extraligovém ledě. Od mala se o něm vědělo, že je to šikovný hráč. Dokazoval to pořád, asi z něj něco bude,“ tuší Šťastný, jehož těší, že se kolonie přerovských odchovanců v extralize rozrůstá.

„Asi se tam hokej nedělá úplně špatně, mládež se v poslední době hodně zvedla,“ vypozoroval Šťastný.

Rally Ice Tour 2016
Kresta versus Leška. Rally Ice Tour slibuje hodně zábavy a dobrých skutků