Od začátku se řádně přiostřilo a oba týmy do sebe šly na krev. Z každého kontaktu létaly jiskry emocí, které mnohokrát vzplály. V šarvátce se do sebe pustili Čermák s Kotvanem, Okál pro změnu s Kováčikem. „Zlín pořád jen provokuje," štve obránce Komety. „Zrovna on ať nebrečí," vzkázal brněnskému obránci hlavní kouč Zlína Rostislav Vlach.

Ve třetí části se do sebe pustili třeba Káňa se Žižkou. Jen kapitán Čajánek se nenechal vyprovokovat a ukázkově držel nervy na uzdě.

Největší emoce tak přinesl za stavu 1:1 střet Okála s Hruškou, který si odnesl krvavé zranění. „Hruška říkal, že si nic nepamatuje," tvrdil kouč Komety Vladimír Kýhos.

Zlínský útočník navíc vyfasoval trest na pět minut a do konce zápasu. Prostřednictvím tiskového mluvčího klubu se útočník hostů omluvil z pozápasového rozhovoru. „Podíváme se na video a uvidíme. Nebudu dávat deset tisíc do kasy. Nebudu se k tomu vyjadřovat," odmítl Vlach komentovat zákrok svého svěřence. Už podle reakce na střídačce s rozhodnutím sudích nesouhlasil.

A Kometa v následné přesilovce vstřelila důležitý rozdílový gól na 2:1 zásluhou Petra Tona. Až poté zlínská defenzivní hradba povolila a Kometa v 55. minutě během 12 vteřin trefami Němce a Vondráčka definitivně rozhodla celý zápas. Zlín už stačil v 57. minutě Holíkem pouze snížit, když Čiliak nenašel kotouč mezi betony a srazil si jej za brankovou čáru.

Ševci se přitom dlouho drželi. Zase Kometě vnutili svůj nepříjemný hokej a dlouho kralovali oba gólmani. Kometa sice měla víc tutovek, mezi nimi i dvě tyče Hanzlíka a Němce. Ujala se ale až v polovině zápasu přesilovka Komety. Na konci pěkné akce se po Kubošově střele přesunoval Štůrala marně. Přitom předtím ševci přežili 38 vteřin dlouhé oslabení. Zlínští odpověděli rovněž v přesilové hře ve 44. minutě Marušákem, jehož střela se odrazila od brusle některého z hráčů Komety. Poté ale už Okál sestřelil Hrušku. „Přijeli jsme si sem pro jednu výhru, což se nám podařilo. Nečekali jsme, že sérii vyhrajeme 4:0. Jsme spokojení," podotkl Vlach.

Kdybychom prohráli i druhý zápas, nastala by složitá situace. Ale ustáli jsme to, spadla z nás nervozita a napětí. Byli jsme zase ta stará Kometa," liboval si Kýhos.

Byla to řežba jako hrom. A to je teprve začátek. Třetí pokračování série je na programu v neděli od 15.30 ve Zlíně.

Soutěž o pivo: Po dobu účasti Zlína v play off hokejové extraligy soutěžte o tři piva v Plzeňské restauraci ve Zlíně. Sledujte www.facebook.com/ zlinskydenik.

Kometa – Zlín 4:2

Branky a nahrávky: 31. Kuboš (V. Němec, Ton), 47. Ton (Kováčik, V. Němec), 55. V. Němec (Kováčik, J. Hruška), 55. Vondráček (Burian, Koreis) – 44. Marušák (Leška, Okál), 57. P. Holík (Roman Vlach). Rozhodčí: Hribik, Šír – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7, navíc Okál (Zlín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Třetiny: 0:0, 1:0, 3:2. Stav série: 1:1.

Brno: Čiliak – Ptáček, Kováčik, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Malec – Ton, V. Němec, J. Hruška – Vondráček, Koreis, Burian – Honejsek, H. Zohorna, Dočekal – Mrázek, L. Čermák, J. Káňa II. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran. Zlín: Štůrala – Marušák, O. Horák, Valenta, Žižka, Kotvan, Řezníček – J. Svoboda, Čajánek, O. Veselý – Okál, Leška, Köhler – P. Holík, Roman Vlach, Říčka – Ondráček, Fořt, Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.