Dvaadvacetiletý dravec se vrátil do extraligy ve velkém stylu. Posila z prvoligové Poruby se předvedla hlavně v 11. minutě, kdy při přečíslení přelstila zadáky Sparty a parádní zpětnou přihrávkou vybídla ke skórování sjíždějícího obránce Valentu.

„Nahrál krásně,“ pochválil ho asistent trenéra Martin Hamrlík.

Zatímco pro svátečního střelce to byla jedenáctá extraligová trefa kariéry, debutant Dufek si připsal bod hned v prvním zápase za Berany.

„Jsem šťastný a spokojený, že jsme získali tři body,“ lebedil si dvaadvacetiletý mladík, který v neděli v Pardubicích „povýšil“ do třetí formace a hned na začátku asistoval u vedoucího gólu Lotyše Kuldy.

Spoluhráči posily z první ligy oprávněně chválí.

„Čtvrtá lajna celý zápas hrála nadstandardně. Byl to jejich zápas,“ byl přesvědčený bek po triumfu nad Spartou Valenta.

Nadšený z nováčka byl také Hamrlík.

„Oba kluci zahráli, co jsme od nich očekávali. Bruslili, dohrávali souboje. Splnili, co od čtvrté pětky čekáme. Neinkasovali a gól byl bonus. Maximální spokojenost,“ pochvaloval si.

Na nedostatek prostoru si Dufek rozhodně stěžovat nemůže. V průměru strávil v obou odehraných zápasech na ledě téměř 14 minut.

„Trenéři mě vůbec ničím nezatěžovali. Hrál jsem, co umím. Myslím, že jsem to zvládl,“ usmíval se brněnský rodák, který si rychle zvykl na vyšší tempo i jiný styl hokeje.

„Skok to určitě je, ale dá se to zvládnout. Jsou tady suproví hokejisti, takže mi hodně pomohli,“ říká.

Lepší návrat do extraligy si přát nemohl. Přitom ještě před pár týdny o comebacku do extraligy netušil.

„Už jsem to popravdě nečekal,“ přiznává. „Věděl jsem, že si mě Zlín napsal na soupisku, aby rozšířil kádr, ale jinak jsem neměl žádné info, že bych sem měl jet. Dozvěděl jsem se to až den před zápasem po tréninku v Ostravě,“ líčí.

Jelikož Poruba sezonu pouze dohrává a Berani stále bojují o postup do předkola play-off, přednost má vyšší soutěž. „Jsem rád, že jsem si takto mohl zpestřit závěr ročníku, protože tady se ještě hraje o hodně,“ říká.

Z nových spoluhráčů znal pouze Honejska, se kterým chvíli trénoval v Brně. S dalšími borci se musel teprve seznámit. Na Zimním stadionu Luďka Čajky ale hrával ještě v mládeži a proti Zlínu nastoupil také za muže v dresu Litvínova. Nyní ale na dálku bojuje právě proti Severočechům. „Chci pomoct Zlínu,“ tvrdí odhodlaně.

Pro někoho je možná úsměvné, že Beranům v základní části vypomáhá odchovanec Komety, to však ve zlínské kabině nikdo neřeší.

„Nepadlo o tom ani slovo,“ usmívá se Dufek.

V Baťově městě by rád restartoval svoji kariéru a třeba si vysloužil smlouvu v extraligovém klubu. Zatím ale neví, jak dlouho ve Zlíně zůstane.

„Nemám žádné informace. Vůbec nevím, jak to bude,“ krčí rameny.

Šikovný útočník předtím strávil rok v Kanadě, kde hrál juniorskou soutěž. Po sezoně se ale vrátil ze zámoří. Vybral si ho Litvínov. Přes Most, Ústí nad Labem a Kadaň zamířil do Poruby, kde si v letošním ročníku připsal devět branek a šestnáct asistencí. Spokojený ale rozhodně není.

„Nebylo to nic moc. Nebudeme hrát play-off, které nám uteklo o docela dost bodů. Přitom ambice jsme měli. Za mě je to určitě škoda,“ lituje Dufek.

Třeba mu radost přinese alespoň zlínská epizoda.