„Rozdělili jsme je, abychom sílu rozdělili do více řad. Střelecky se jim moc nedaří a když Petr Holík dal v Hradci gól, byli už tehdy od sebe. Zkusíme to," vysvětloval trenér Zlína Martin Hamrlík.

Zatímco Holík ve žlutém tréninkovém dresu diskutoval nad souhrou se Šťastným a Říčkou, Bukarts v modrém debatoval s Kubišem a Honejskem, který se přesune na centra třetí formace.

„Tonda už centra hrával, nebude to pro něj až takový krok do neznáma. Každopádně od změn čekáme, aby kvalitní hráči odváděli svoji práci. Top hráči musejí dávat góly, rozhodovat utkání, od toho jsou dobře placení," reagoval někdejší výtečný bek.

V souboji dvou posledních týmů extraligy zřejmě dnes půjde o víc než tři body do tabulky. O sebevědomí hráčů do další poloviny sezony a pohodu. Napětí je na každém znát.

„Klíčový je nyní každý zápas, ale při pohledu do tabulky v duelu sousedů půjde o hodně. Uvidíme, zda bude domácí prostředí výhodou. Každopádně musíme krvácení zastavit. Přípravu jsme měli, víme, co bude soupeř hrát. Každopádně se musí o hodně zvednout naše bojovnost a pokusíme se jít do vedení. Jinak nás to dost sráží," uvědomuje si Hamrlík.

Zatímco v úterý a ve středu ještě příliš úsměvů na tvářích znát nebylo, včera už vládla uvolněnější nálada. Všechny tréninky však měly náboj. Hráči se věnovali založení útoků, přesilovkám i oslabení. A hlavně: hráči stáli před brankáři.

„Ale z mé zkušenosti vím, že i rozbruslení dokáže soupeře zastrašit, třebaže výkon pak není až takový. Hodně bude záležet na začátku. Když si nenahrajete dobře první puk, kluci dokážou znervóznět a dobrý trénink je pak zapomenut," nechce nic zakřiknout Hamrlík, který v pondělí navíc tým podrobil v přímém televizním přenosu ostré kritice.

„Nebavili jsme se o tom. Ale musejí se podívat pravdě do očí. Jsme dole, snad si to každý uvědomuje. Nikdo nemůže čekat, že přijdou dva tři top plajeři, které nám teď stejně nikdo nedá, a zachrání je. Musejí začít u sebe, jinak dojde k výměnám. A to platí i pro nás trenéry, nikdo nemá místo jisté. V Pardubicích vzali Krále se Zadinou, nezafungovalo to a vystřídali je," ví Hamrlík, že změny mohou přijít ze dne na den.

Celý týden se také mluvilo o trejdech a výměnách, na ledě se však žádná nová tvář neobjevila.

„Řešili jsme nějaké hráče, ale nechceme to dělat jen tak. Konkurence tady musí být, pravděpodobně kádr oživíme o dvě jména, ale z taktických důvodů nemohu být konkrétní," omluvil se Hamrlík, který stále nemůže počítat s Okálem a také s juniory Filipem Chytilem a Michalem Gagem. Druhý jmenovaný však už včera trénoval.

„Mají střevní chřipku. Asi měli stejnou pizzu a chytli to od sebe," pousmál se Hamrlík.