„Za pracovitost jsme si tři body zasloužili. Jsme za ně rádi," ulevil si asistent trenéra zlínských hokejistů PSG Zlín Juraj Jurík.

Přitom už v 5. minutě jemu ani fanouškům nebylo moc dobře po těle. Olomouc totiž udeřila. Mikúš udělal kličku Blaťákovi a poslal kotouč do horního růžku Kašíkovy branky. „Začali jsme dobře, vedli, jenže pak byl Zlín efektivní v zakončení," zalitoval dvou inkasovaných gólů asistent trenéra Zdeňka Venery Jan Tomajko.

Odpověď Zlína byla totiž blesková. Za dvacet vteřin bylo vyrovnáno, když Šťastný nahodil kotouč na Kondráda, ten jej neudržel a důrazný Podešva dopravil tečí kotouč za olomouckého gólmana.

A to ještě Bukartse vychytal nádherným semaforem. V 17. minutě pak laxně vyhozený kotouč Staňka zastavil na modré čáře Marušák a ze své oblíbené palebné pozice zamířil přesně. „To určilo ráz zápasu," věděl Tomajko.

„Pak jsme se snažili, měli i optickou převahu, jenže Zlín výborně bránil a nedostali jsme se k dorážkám," litoval olomoucký trenér.

Ve 44. minutě se dostal do samostatného úniku Šťastný a přesnou střelou mezi betony nedal Konrádovi šanci. „Třetí gól už vyplynul z toho, že jsme se snažili útočit. Na jeden gól nevyhrává," ví Tomajko, jehož tým přitom ševce přestřílel 33:20.

Olomouc Zlín v závěru sevřela, ale Kašík byl v čele s obranou bezchybný. Největší tutovku měl naopak Ondráček, který trefil tyč opuštěné olomoucké klece.

„Byli jsme si vědomi důležitosti bodů. Olomouc je houževnatý soupeř, který hraje ze zabezpečené obrany a spoléhá na protiútoky," podotkl Jurík, jehož tým zůstává s 11 body na 11. místě tabulky se dvěma zápasy k dobru.

Ten první ševci dohrají už zítra od 18 hodin v Pardubicích. V pátek pak doma přivítají od 17.30 hodin Hradec Králové.

PSG Zlín - HC Olomouc 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Podešva (D. Šťastný, Kubiš), 17. Marušák (Kubiš), 44. D. Šťastný - 5. J. Mikúš (Skladaný, Eberle). Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk - Kotlík, J. Svoboda. Vyloučení: 2:3, navíc Houdek (Olomouc) 10 min. Bez využití. Diváci: 4457.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, O. Veselý - D. Šťastný, Podešva, Kubiš - J. Ondráček, Popelka, Chytil. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas - J. Mikúš, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Holec, Herman, Burian - Fořt, Matai, Skladaný. Trenéři: Venera a Tomajko.