„Moc bych to nepřeceňoval. Jsme rádi, že nám tam něco padá. Pro sebevědomí do soutěže je to dobré. Ale jsme ve fázi, kdy je to ještě příprava. Kdyby to tak bylo i v sezoně, bylo by to parádní,“ byl spokojený Jiří Ondráček, autor první trefy.

Získané sebevědomí jde na vás vidět…

lověk si víc dovolí, zápasy zvládáme. V Jihlavě jsme vedli po první třetině 4:1, tak člověk může zkoušet si dovolit víc než v soutěži. Ale potřebujeme získat systém a herní návyky, abychom byli nachystaní do soutěže.

Cítíte, že už návyky systému získáváte?

Ano, už dva zápasy předtím. Zaměřili jsme se na to i tréninku a snažíme se to dost do hry, abychom byli kompaktní jako celek, vytvářeli si šance. Máme tady celkem mladý tým, takže musíme bruslit, srážet se.

Jaký máte pocit z mančaftu?

Dobrý. Samozřejmě v sezoně přijdou těžší chvilky a my na ně musíme být nachystaní. Od toho tam jsou starší hráči jako Žíža (Žižka – pozn. aut.) a spol., abychom to ukočírovali a dobře vstoupili do sezony. Dobře víme z předchozích sezon, že když se vstoupí dobře do první čtvrtiny, pak se to přenese do sezony. Nechceme nic dohánět. Naopak naším cílem je play-off.

Co říkáte na Edgartse Kuldu, který v přípravě nastřílel šest branek?

Lotyši to mají snad vrozené. Oni se dostanou do šance a dají z toho gól. Je strašně šikovný na puku v situaci jeden na jednoho. Stylem hry a šikovnými rukami mi připomíná Holase (Petra Holíka). Jsem od něj vyšší a puk mi tahá pod nohy, špatně se to brání. Nevím, co s ním dělají beci. Dnes dal dva góly a doufám, že mu to vydrží.

Je plnohodnotnou náhradou za Bukartse?

To se ukáže. Když dá dvacet gólů, určitě všichni řeknou, že je plnohodnotná náhrada. Ale i kdyby jich dal šest a byl platný pro mančaft jinak a my byli v play-off, nikdo mu nic neřekne. My musíme hrát jako mančaft. Je jedno, jestli to dá Kulda nebo Piškot.

Nemáte zprávy, jak vypadá zdravotní stav Okála, který po nešťastné srážce s Davidem Noskem vypadal velmi otřeseně?

Nemám, ale když jsem viděl, jak šel z ledu… Někdo říkal, že jde na vyšetření a hrozí otřes. To by bylo hodně nepříjemné. Zbývá deset dní do ligy a otřes mozku vás může vyřadit na tři týdny, ale i na dva měsíce. Jejich lajna (Herman- Honejsek-Okál) patřila v přípravě k nejlepším. Hráli spolu naslepo, byla radost se na ně dívat. Byla by škoda jít do ligy bez něj. Ale když to nastane, musí to zase vzít na sebe někdo jiný a góly dávat. Nesmíme se schovávat jeden za druhého, ale góly chtít dávat každý.

PSG BERANI ZLÍN - ZVOLEN 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Ondráček (Honejsek), 18. Kulda (Popelka), 24. Fořt (Žizka, Kubiš), 24. Honejsek, 46. Řezníček (Kubiš, Fořt), 48. Kulda – 59. Zuzin (Chovan, Kytnár). Třetiny: 2:0, 2:0, 2:1. Zlín: Sedláček – reibergs, Ferenc, Žižka, Nosek, Valenta, Řezníček, Gazda – Okál, Honejsek, Šlahař – Poletín, Werbik, Kulda – Ondráček, Fořt, Kubiš – Popelka, P. Sedláček, Fryšara.

HKM Zvolen: Skapski – Drgoň, Hraško, Vandane, Růžička, Charnaok, Pöyhönen, Roman, Ulrych – Zuzin, Kytnár, Chovan, Vandas, Špirko, Handlovský, Demkov, Lušňák, Šišovský, Petráš, Holovič, Magdolen.

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): „Mrzí nás nešťastné zranění Zdeňka Okála. Podle prvních zpráv se jedná o silný otřes. Zatím nebudeme předbíhat a počkáme na vyšetření, co řeknou doktoři. Kvalita ledu nebyla dobrá a podle toho se odvíjela i hra. Je potřeba vyzvednout velmi dobrý výkon brankáře Jakuba Sedláčka. Škoda, že v závěru neudržel čisté konto. Pochvalu zaslouží tým za produktivitu, v koncovce se nám daří. Výsledek ale nepřeceňujeme, pořád je to jen příprava.“