Utkání od úvodu nabízelo vysoké nasazení od obou mužstev. Jak domácí, tak hosté dopláceli na nevyužité šance – zatímco za Kašíkem se po samostatném úniku Zdráhala ozvala tyč, tak před hostujícím Godlou neuspěl Mikúš, střela Hamrlíka zamířila pouze do brankové konstrukce.

Úvodní třetina nakonec lépe dopadla pro hosty, kteří se dvakrát prosadili v přesilové hře.

Druhá třetina nabídla velmi poskytla podívanou. Berani zkraje třetiny nezužitkovali čtyřminutovou přesilovku pět na čtyři, krátce poté Šlahař vstřelil branku – hosté si však vyžádali challenge, po které gól nebyl uznaný.

Domácí hráč podle verdiktu sudích stál v brankovišti. Litvínov už odskočil na rozdíl čtyř branek, poslední zásah jim však nebyl uznaný. Znovu tak došlo po trenérské výzvě. Domácí naopak zásluhou kapitána Fořta ještě snížili na 1:3.

Ševci se nevzdali a ve třetím dějství zápas zdramatizovali, ve 45. minutě se prosadil Vopelka. Necelé čtyři minuty před koncem zápasu však hosté udeřili počtvrté, čímž si definitivě zajistili zisk tří bodů.

Tipsport ELH, 1. kolo

PSG Berani Zlín – HC Verva Litvínov 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 38. Fořt (T. Mikúš), 45. Vopelka (Gazda) – 17. Jarůšek (F. Lukeš, Pospíšil), 19. Estephan (Stříteský, Irving), 34. Straka, 57. P. Zdráhal (Demel, Estephan)

Vyloučení: 3:7. Střely na branku: 24:41. Rozhodčí: Hradil, Obadal – Gančarčík, Klouček. Nejlepší hráči: Fořt (Zlín) - Godla (Litvínov)

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Suhrada, O. Němec (A), Trška, Ferenc, M. Novotný, Gazda, Hamrlík – T. Mikúš, Fořt (C), Kubiš (A) – Köhler, Honejsek, Vopelka – Okál, Fryšara, Šlahař – Hejcman, P. Sedláček, Karafiát.

HC VERVA Litvínov: Godla – Demel, Irving, Hrbas, Balinskis, D. Kolář, Stříteský, D. Zeman – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš (A) – Kudrna, Estephan, P. Zdráhal – Straka (A), Sukeľ, Jarůšek – L. Stehlík, M. Havelka, Zygmunt.

Diváci: 3 452