„S výjimkou poledne, kdy je zde teplo, makáme prakticky od rána do večera. Žádná dovolená se zde nekoná,“ potvrdil Venera, jenž má v letovisku Side, což je asi 75 kilometrů východně od Antalye k dispozici dva gólmany, šestnáct útočníků a deset obránců. „Kromě bazénů a moře zde mám k dispozici posilovnu, fotbalové hřiště a tenisové a volejbalové kurty,“ doplnil Venera.

Hráči změnu prostředí vítali, zvláště když náklady na soustředění jsou zcela v režii klubu. „Určitě všem prospěje,“ potvrdil obránce Jiří Kučný, který si v kufru kromě oblečení s sebou přivezl i notebook. „Vzali si jej téměř všichni, neboť v celém areálu hotelového komplexu je přístup na internet. A jak budeme relaxovat? Někteří z nás hrají karty, jiní na play stationu, některým vystačí časopisy,“ potvrdil rázný hokejový obránce.

Týdenní soustředění v Turecku vyjde 33člennou zlínskou výpravu na tři čtvrtě milionu korun, přičemž hokejový klub vsadil na přípravu u moře již počtvrté v řadě.

„Bez nového sponzora bychom nikam neletěli,“ přiznal generální manažer zlínského klubu Miroslav Michalovský. „Přímořská oblast působí na psychiku hráčů a jejich zdraví pozitivně,“ dodal.

Přesně týden po úterním odletu - 2. června - se výběr vrátí zpátky do Zlína a bude pokračovat v přípravě na nový extraligový ročník v domácích podmínkách. „Hráče pak čekají ještě tři týdny dřiny, následovat bude stejně dlouhá dovolená, přičemž 20. července začneme druhá fáze přípravy na ledě," uzavřel Zdeněk Venera.

První přípravné utkání odehraje PSG Zlín 30. července v Bratislavě s týmem Slovanu.