Ani s další podporou neotáleli dlouho a včera, den před zápasem proti Karlovým Varům, doručili povzbudivé vzkazy přímo do kabiny mistrů.

„Fandili jsme jim, když vyhrávali, nepřestaneme ani, když se zrovna nedaří," vzkázali organizátoři akce.

Se třemi body poslední tým tabulky opět akutně potřebuje bodovat. Potřebné povzbuzení do kabiny přinesl úterní duel Ligy mistrů s Eisbärenem Berlín, který ševci porazili 4:2 a po měsíci vstřelili víc než dva góly.

„Věřím, že nás zlepšená koncovka i produktivita nakopnou i do extraligových bojů. Střelecká potence se zlepšila, přišly i šťastné góly. Doufejme, že pár jich přidáme i do sítě Varů," věří kouč Rostislav Vlach.

Ovšem mnohdy podceňované Karlovy Vary patří na pátém místě k příjemným překvapením aktuálního ročníku nejvyšší soutěže.

„Poctivě sbírají body a dělají postupné kroky. Dobře bruslí, jsou nebezpeční v prostoru před brankovištěm a udělali v létě s mladým hráčským kádrem velký kus práce. Dodržují herní systém a mají dva velmi dobré gólmany," poznamenal Vlach.

Energie se však bude muset opět obejít bez distancovaného kapitána Radka Dudy.

„Radek je zkrátka rebel, umí góly dávat a určitě bude soupeři chybět. Ale musíme dávat pozor i na další nebezpečné útočníky Varů," varoval 52letý zlínský stratég.

Ten zřejmě zatím nepočítá se službami zkušeného Radima Tesaříka, který včera dlouho po tréninku dřel společně s Bedřichem Köhlerem pod dohledem trenéra obránců Martina Hamrlíka.

„Dohodli jsme se s Radimem, že potřebuje kvalitně potrénovat a dohnat manko po zranění. Na začátku extraligy se necítil nejlépe, byl znát tréninkový handicap. Dopoledne trénuje s námi a odpoledne i přidává ještě další fázi ve Vsetíně," vysvětlil Rostislav Vlach.