„Zítra budeš plakat, malý sparťánku," prorokoval fanda

Rozesmátým tvářím sparťanských fanoušků po prvním pražském utkání vévodí malý, asi šestiletý klučina v rudém dresu, který na chodníku před halou skáče radostí „dva metry vysoko".

Je po prvním utkání čtvrtfinálové série play-off a příznivci Sparty mají skutečně důvod k radosti. Scéna však pokračuje.

Výskajícího klučinu míjí skupinka zlínských fandů a jeden z nich jen tak pro sebe utrousí: „Jen si skákej, zítra budeš plakat, malý sparťánku." Příznivec žlutomodrých možná ani sám netušil, že se jeho vize beze zbytku vyplní. Po čtvrteční prohře Pražanů v poměru 0:4 mohlo být do breku i otrlejším fandům.

O to více zářily tváře fanoušků a fanynek ve žlutomodrých dresech.

„Naši hoši od Dřevnice, nejlepší jsou v republicéé," ozývá se ve čtvrtek večer širým okolím libeňské haly.

A je opravdu co slavit. Někteří si to ještě neuvědomují, ale byli svědky historické události.

„Už jsem na Spartě zažil tolik proher, že toto dnes pořádně oslavíme," nepochybuje fanoušek Honza Vaněk a už vytahuje malinkou butélku slivovice, kterou se mu přes veškerá bezpečnostní opatření podařilo do haly nějak propašovat. Radost však neměli jen příznivci žlutomodrých.

„Využila jsem v hale úschovnu zavazadel a obsluha říkala, ať to těm sparťanům nandáme. Provozují to asi slávisté," smála se fanynka Hanka a doplnila: „Tak snad jsme jim udělali radost." Více než 9000 návštěvníků však v Praze nijak bouřlivou kulisu nevytvořilo. „To u nás bude jiné peklo. Mají se sparťani na co těšit," shodovali se fandové po vítězném zápase.