Vyšla mu cifra 4023.

Přitom téměř tolik diváků (přesně 4018) dorazilo na první zápas proti Djurgaardenu (3:1), další necelé čtyři tisícovky fandů byly zvědavé i na zápas proti švýcarskému Fribourgu. To je téměř osm tisíc fanoušků! Vůbec nejvíc ze šesti extraligových stadionů, které hostí CHL.

Ve Zlíně v letním období to jsou nevídané návštěvy.

„Za ně patří dík fanouškům i klukům za výkony. Byť jsme měli pochybnosti, přistoupili jsme k tomu profesionálně. Když oddělíme vysoké náklady a náročné cestování, my si Ligu mistrů užíváme a jsme v pohodě," vzkázal s úsměvem do Prahy jednatel PSG Zlín Patrik Kamas.

Čtyři tisícovky diváků bychom těžko našli v ochozech při zápasech se Skalicí nebo Zvolenem," uvědomuje si i kouč Rostislav Vlach.

Ačkoliv vedení klubu se na myšlenku startovat v prvním ročníku soutěže netvářilo s nadšením a argumentovalo vysokými náklady a cestováním, nakonec se do příprav pustilo s vervou.

„Když jsme podali přihlášky, ztotožnili jsme se s tím a chováme se podle pravidel," poznamenal šéf klubu.

Ve Zlíně ovšem mají obavy, aby start v Champions League a cestování po Evropě tým nepoznamenaly.

„Je to náročné. Odehrajeme pět zápasů a za čtrnáct dnů letíme zase do Švédska. Odpočinek téměř žádný mít nebudeme. Uvidíme, co to udělá s týmem. Jestli přijdou zranění a zda se fyzický nápor projeví na výsledcích," uvažoval kouč Rostislav Vlach, jehož tým je v tabulce skupiny D na druhém místě jen o bod za vedoucím Fribourgem.

Proto stále může pomýšlet na postup ze skupiny do vyřazovacích bojů, což by ovšem znamenalo další náklady a zápasy navíc.

„Kdybychom postoupili ze skupiny, k utkáním přistoupíme zodpovědně stejně jako v lize. Uděláme vše pro to, aby kluci měli největší komfort při cestování k zápasům," poznamenal Kamas.

Právě i kvůli účasti v CHL se ve Zlíně zvýšil rozpočet, který momentálně činí 81 milionů korun.

„Zvýšil se zhruba o osm milionů korun, část z toho je samozřejmě způsobena účastí v Lize mistrů. Nadále se ale ve financích budeme chovat racionálně tak, abychom klub udrželi zdravý," podotkl Kamas.

Kromě odchodů obránce Zámorského (New York Rangers), Honejska (Espoo Blues) a Marka Melenovského tým opustil i brankář Tomáš Štůrala, který hostuje v prvoligové Třebíči. Vedení si jej však smluvně pojistilo a může si jej kdykoliv stáhnout zpátky.

„Jsme přesvědčeni, že model je správný. Tomáš počítal s tím, že sezonu začne jinde. Máme příznivé reference o jeho velmi dobrých výkonech. Snažíme se předejít starostem s brankáři, které jsme měli v minulé sezoně," připomněl Kamas.

Stěhovat se zároveň bude ještě jeden z devíti obránců.

„Konkrétní zatím nebudu, je to ale předjednané," dodal bez bližších podrobností Vlach.

Ten během léta lehce zpřeházel formace. Oddělil například Petra Čajánka od Ondřeje Veselého, jehož zařadil na křídlo třetí Vlachovy formace.

„Chtěli bychom, aby všechny tři lajny byly úderné. Mají svou sílu a dovedou rozhodovat zápasy. Čtvrtá formace by pak měla doplňovat předchozí tři. Jsou tam mladí kluci, jistota v ní je Filip Čech. Složení se ale může měnit," upozornil Vlach.

Návštěvy v CHL po dvou zápasech extraligové kluby ČR

1. Zlín 7930 průměr 3965
2 Třinec 6598 průměr

3299

3. Vítkovice 6584 průměr

3292

4. Sparta 4023 průměr

2012

5. Pardubice 3120 průměr

1573

6. Liberec

neuvedeno