Fanoušci se dočkali. Berani ukončili nepříznivé domácí série

Umíme vyhrávat i doma, vzkázali berani hrstce zlínských fanoušků, kteří se včera dočkali po měsíci a půl děkovačky s příchutí tří bodů. Hokejisté Aukro Berani Zlín ukončili v dohrávce 25. kola extraligy výhrou 4:1 s Chomutovem sérii čtyř porážek v řadě a zároveň za tři body vyhráli poprvé od 8. října, kdy ševci porazili pražskou Spartu.

29.11.2017 1 AKTUALIZOVÁNO 29.11.2017

Hokej Aukro Berani Zlín - Piráti ChomutovFoto: Deník / Karásek Jan

Umíme vyhrávat i doma, vzkázali Berani hrstce zlínských fanoušků, kteří se ve středu dočkali po měsíci a půl děkovačky s příchutí tří bodů.

Hokejisté Aukro Berani Zlín ukončili v dohrávce 25. kola extraligy výhrou 4:1 s Chomutovem sérii čtyř porážek v řadě a zároveň za tři body vyhráli poprvé od 8. října, kdy ševci porazili pražskou Spartu.

„Dluh vůči fanouškům jsme necítili, ale věděli jsme, že jakmile zápas nezvládneme, bude to průšvih. Za výhru jsme rádi, dlouho jsme nedali čtyři góly,“ oddechl si asistent trenéra Martin Hamrlík.

„Nepotvrzovali jsme doma body po výhrách z venku,“ pokračoval Hamrlík, jehož tým vyhrál potřetí za sebou a skalpy pražské Sparty a Plzně potvrdil právě včera a vyhoupl se s 36 body z desátého na sedmé místo v našlapané tabulce.

„Nejsem věštec, ale bude to masakr až do konce,“ vytušil Hamrlík drama v boji o příčky zajišťující účast v play-off.

První třetinu z říše snů už zlínský zimák, na který si včera našlo cestu jen dva a půl tisíce fanoušků, dlouho nezažil. Ševci během pěti minut vstřelili Kubišem, Bukartsem a Šťastným tři góly a v 16. minutě vedli 3:0.

„Přitom prvních deset minut nebylo dobrých, rozhodl první gól. Od něj jsme měli více ze hry. Škoda že jsme za stavu 3:0 dalšími brankami výsledek nepotvrdili. Ještě nebylo nic rozhodnutého,“ připomněl Hamrlík kuriózní situaci z úvodu druhé třetiny, kdy jeho svěřenci nevyužili nájezd tří na osamoceného gólmana Laca, který po třetím gólu Šťastného vystřídal Lukeše.

„Hráli jsme špatně, takhle vyhrávat nebudeme. Začali jsme dobře, ale druhou polovinu první třetiny ovlivnily naše chyby, které domácí potrestali,“ litoval asistent trenéra Růžičky Petr Martínek, jehož tým z 31 střel překonal Kašíka pouze jednou – ve 36. minutě z přesilovky Flemmingem.

„Dostali se na dvougólový kontakt. Bylo to kdo s koho. Mohli se dotáhnout,“ věděl Hamrlík.

Jenže nestalo se. Naopak první Honejskova formace se postarala i o druhý ze čtyř gólů. Bukarts našel Okála, který blafákem do forhendu vykouzlil svůj třetí gól za poslední dva odehrané zápasy a konečný výsledek 4:1.

„To byl zlomový moment. Buky s Honejsem Očkovi šance připraví a na střílení gólů má větší cit než Šťáva, který zase zvedl Fořťáka ve druhé pětce,“ vysvětloval Hamrlík poslední přesuny v sestavě.

I on už vyhlíží návrat obránce Davida Noska, který poslední domácí zápasy sleduje z tribuny.

„Bruslí jak blázen, fyzicky je připravený jako po letní přípravě. Jde o to, aby posílil ruku. Jeho návrat vidím po reprezentační přestávce,“ dodal Hamrlík, jehož tým bude zítra od 17.30 hodin bojovat o další body ve Vítkovicích.

AUKRO BERANI ZLÍN - PIRÁTI CHOMUTOV 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Kubiš (Žižka, J. Ondráček), 12. Roberts Bukarts (Okál), 16. Šťastný (Valenta, O. Veselý), 38. Okál (Roberts Bukarts, Freibergs) – 35. Flemming (Skokan, Huml). Rozhodčí: Kika, Hradil – Hlavatý, Tošenovjan.

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Freibergs, Matějíček, Valenta, Řezníček, Žižka (A), Petran, O. Horák – Okál, Honejsek, Roberts Bukarts – Šťastný, Fořt, O. Veselý (C) – J. Ondráček, Fryšara, Kubiš – Klhůfek, P. Sedláček, Illo.

Piráti Chomutov: Š. Lukeš (16. J. Laco) – Valach, Mrázek, Flemming, Dlapa, L. Chalupa, Slovák, Grman – Tomica (A), Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička, Dlouhý – Skokan, Lauko, Koblasa – Poletín, Šťovíček, J. Havel.

Předehrávka 27. kola:

KOMETA BRNO – TŘINEC 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 31. Horký (Mallet), 35. Zaťovič (M. Erat) – 32. Martin Růžička (Krajíček, M. Doudera), 47. Chmielewski (Cienciala, O. Kovařčík), 60. Martin Růžička (Marcinko, Rákos). Rozhodčí: Hribik, Pražák – Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:7, navíc Marcinko (Třinec) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7151.

Brno: Čiliak – O. Němec, Barinka, Krejčík, Gulaši, Štencel, Bartejs – M. Erat, J. Hruška, Zaťovič – H. Zohorna, Nečas, Mallet – Horký, L. Čermák, Dočekal – Haščák, Vincour, T. Svoboda – R. Zohorna. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken.

Třinec: Hamerlík – M. Doudera, Krajíček, D. Musil, Linhart, Adámek, L. Kovář – Martin Růžička, Marcinko, Rákos – Christov, Mikulík, Chmielewski – Irgl, Cienciala, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Jank. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.

Předehrávka 35. kola:

HRADEC KRÁLOVÉ – MLADÁ BOLESLAV 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Koukal (Červený, Graňák), 11. Cibulskis (Džerinš), 17. Červený (Koukal, Jaroslav Bednář), 43. Köhler (Jaroslav Bednář, Červený) – 8. T. Knotek, 27. T. Knotek (Orsava). Rozhodčí: Šír, Hodek – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 4101.

Hr. Králové: Rybár – Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Zámorský – Köhler, Dragoun, Berger – Jaroslav Bednář, Džerinš, Kukumberg – Cingel, Koukal, Červený – R. Pavlík, Tuominen, Miškář. Ml. Boleslav: Maxwell – Kotvan, J. Říha, Hanzlík, Knot, Němeček, Eminger, Bernad – Pacovský, V. Němec, Klepiš – Martin Procházka, P. Holík, Orsava – Pabiška, T. Knotek, Lenc – P. Kousal, Najman, Kubica.

1. Plzeň 25 14 4 5 2 89:53 55
2. Hr. Králové 27 14 4 2 7 71:47 52
3. Třinec 28 14 3 2 9 78:67 50
4. Brno 27 11 3 6 7 85:66 45
5. Vítkovice 26 11 2 4 9 76:68 41
6. Olomouc 26 8 5 6 7 64:66 40
7. Aukro Zlín 26 7 6 3 10 61:69 36