Zlínský odchovanec v letošní sezoně nejslavnější soutěže světa absolvoval jen 10 zápasů, ve kterých si připsal šest asistencí. Blýskl se na ledě Seattlu, kde při vítězství hostů přihrál na tři góly.

Na začátku listopadu se však v duelu proti Carolině střetl s Jesperem Fastem. Na první pohled nevinná srážka ho však už na dva měsíce vyřadila ze hry, podle zámořských médií utrpěl čtvrtý otřes mozku.

Chytil se měl podle listu New York Post v posledních čtyřech týdnech individuálně připravovat na ledě. Dokonce došlo k pokrokům. Ne však tak velkým, jak by si nejen v klubu představovali. „Lepší se to u něj jen pomalu. Stále však doufáme, že si v této sezoně ještě zahraje,“ přeje si trenér jezdců Peter Laviolette.

Na konci roku se rodák z Kroměříže vrátil do České republiky. Zde pod podhledem osobního kouče bude pracovat na pokud možno rychlém návratu. „Osobně bych to ve Filově případě nazval jakýmsi resetem,“ nastínil Laviolette.

Hokejový útočník New Yorku Rangers Filip Chytil společně se svým agentem Jaroslavem Balaštíkem a starším bratrem Liborem při letním tréninku na stadionu v Uherském Hradišti v roce 2019
Filip Chytil o farmě i NHL bez fanoušků: Bylo to jako na tréninku!

„V Česku bude mít možnost se pohnout s návratem zas o něco dopředu. Až přijde správná chvíle, přivítáme ho zpátky s otevřenou náručí,“ dodal 59letý trenér New Yorku Rangers.

Zdroj: DENÍK/Jiří Hejtmánek