„No, to jo, to jste ho trošku urazil. To si nemyslím,“ reagoval zaskočený Fořt ze srovnání s nejproduktivnějším hráčem v dějinách zlínského klubu i české extraligy Petrem Leškou.

„Máme tři body, takže gól mi ani nechybí,“ mávl rukou 26letý útočník, že střelecky se neprosadil.

Spoluhráče zásoboval přihrávkami zpoza branky, kde míval Leška obvykle svou kancelář.

Fořt Tomáš | Video: DENÍK/Jiří Hejtmánek

„Naší lajně to dnes sedlo, spadlo nám tam, na co jsme sáhli. Odráželo se nám to k nám. Za zápas jsem hrozně rád, osobně jsem na podobný zápas chvilku čekal. Ale zase jsme vyhrávali, proto jsem to moc neřešil. Ale už jsem si říkal, abychom také přispěli,“ přiznal Fořt, který do úterka měl na kontě osm bodů za čtyři trefy a stejný počet přihrávek.

Společně se třením parťákem připravil Pavlovi Kubišovi čtyřmi asistencemi hattrick.

„V situacích se puk vždycky dostal ke mně a nemusel jsem nic vymýšlet. Bylo hned jasné, co bych měl udělat. Nemusel jsem nad ničím přemýšlet, jak mám naznačit. Jen jsem nahrál a Pavel i Onder byli vždy na správném místě,“ liboval si Fořt.

Navzdory jasné výhře 5:2 byl ještě za stavu 4:2 nervózní.

„Podle mě rozhodl pátý gól. Bylo vidět, že už nemají tlak a zápas se jen dohrává. Za stavu 4:2 to pořád smrdělo. Byl jsem na střídačce nervózní a pořád jsem koukal, kdy bude konec. Chtěl jsem, aby to skončilo,“ přiznal.

„Dokonce nám tam soupeř jednou ujel, ale Sedlo nás podržel. Kdybychom dostali gól, už bychom byli zase nervózní. I Sedlo měl dnes super zápas, jen jsme ho nyní zastínili s Piškotem a Onderem,“ zmínil Fořt své dva kumpány, se kterými Litvínov dokonale rozložil.

Zlín nyní působí, že rozhodnout zápas může prakticky kterákoliv formace. O góly se stará prakticky celý tým.

„Dnes to sedlo nám, příště to vyjde jiné formaci. To je pro soupeře nepříjemné a nečitelné. Je to jen dobře. Tak to má být,“ souhlasí Fořt, který se svým týmem vyhrál šestý z posledních osmi zápasů.

„Není to žádná náhoda. Hráli jsme dobře zápasy, co si pamatuji od utkání s Plzní doma. Tam se vše otočilo. Teď sice vyhráváme, ale je důležité dodržet trenérské pokyny. I kdybychom pár zápasů prohráli, musíme se dál držet našeho hokeje. Nesmíme si začít myslet, jací jsme hokejisté a být na hrušce,“ nabádá Fořt.

Do půlnoci klidně může být. Byl fakt jako Leška.