Reprezentant Tomáš Fořt odstoupil ve třetí třetině s poraněným ramenem.

„Měl velmi vážné zranění a podle mých informací podstoupil v časných ranních hodinách operaci. Zatím nevíme, kdy se vrátí na led. Očekávám, že to bude v řádu měsíců,“ reagoval generální manažer Martin Hosták v dotazech na vedení na klubovém webu.

„Tomáš bude scházet minimálně dva měsíce. Uvidíme, co nám řeknou doktoři,“ upřesnil Antonín Stavjaňa, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín.

Fořt absolvoval už ve čtvrtek v Brně rentgenové vyšetření, v pátek zamířil za doktorem Holibkou do Fakultní nemocnice v Olomouci na operaci.

„Tomáš se natahoval pro puk, došlo tam ke střetu, zkrátka normální souboj, rozhodně to nebyl žádný faul. Přijel na střídačku a říkal, že má něco s ramenem,“ popsal nešťastnou situaci Stavjaňa.

Už dříve na začátku druhé třetiny odstoupil také jiný forvard Bedřich Köhler, jenž má potížemi se žebry.

„Naštěstí nemá nic zlomené, má bolestivé zranění chrupavky u žeber. Není zde předpoklad, že se jeho zdravotní stav zhorší. Možná zvládne i extraligový start v příštím týdnu,“ je optimistický Antonín Stavjaňa.

Otazník zároveň visí nad startem dalšího útočníka Jiřího Ondráčka, který už stihl naskočit do dvou přípravných utkání po operaci achilovky. Ani jeho start však není jistý.

Poslední zápasy neodehrál také útočník Jakub Herman, v pátek v Karlových Varech by měl být připraven. Právě rodák z Přerova by měl být jednou z variant pro pozici prvního centra za zraněného Fořta.

„Kuba nastupoval na pozici centra již v Olomouci. Další variantou jsou hráči na střídavý start z Přerova nebo Jihlavy, případně můžeme angažovat někoho bez smlouvy,“ zmínil možné varianty zlínský trenér.

„Posily zvažujeme, bude záležet na ostrém startu extraligy,“ dodal generální manažer zlínského hokeje.