Nakonec už po čtyřech odehraných zápase se osmadvacetiletý forvard reprezentace galského kohouta s klubem dohodl na smlouvě do konce sezony.

„Valentin přijel původně na zkoušku a moc se nám v odehraných zápasech líbil. Pracovitý útočník, který se nebojí kotouče, kvalitní na vhazování, silný v osobních soubojích a především výborný kluk do party. Dokáže se prosadit v přesilových hrách a jsem přesvědčen, že nám v sezoně hodně pomůže,“ věří Martin Hosták, generální manažer a jednatel PSG Berani Zlín.

Dva góly, tři asistence, aktivní herní projev i sympatické vystupování z rodáka z francouzského zámořského ostrovního společenství Saint-Pierre a Miquelon u východního pobřeží Kanady nedaleko Newfoundlandu během týdne udělaly miláčka zlínských fanoušků.

„Je to výborný bruslař se skvělou stabilitou na ledě a v osobních soubojích. Na kotouči ho zdobí dravost, má zdravou agresivitu a skvělé charakterové vlastnosti. Bez problémů zapadl do kabiny a ve Zlíně se mu hodně líbí. Naše ofenzíva se jeho příchodem velmi zkvalitnila a jsme rádi, že tady zůstane,“ pochvaluje si hlavní trenér Zlína Robert Svoboda.

Claireaux mládežnická léta prožil v Amiensu, kde naskočil do seniorského hokeje. V létě 2014 zamířil do Finska, kde nejdříve působil ve druhé lize v týmu LeKi a poté KeuPa HT. Poslední tři sezony hrál nejvyšší finskou soutěž v týmech Lukko Rauma a Vaasa Sport.

Zkušený centr odehrál v elitní finské lize 145 zápasů s bilancí 37 bodů za 14 gólů a 23 asistencí. Prošel všemi reprezentačními mládežnickými týmy Francie a je pravidelným účastníkem mistrovství světa, kde má na kontě 34 zápasů, ve kterých zaznamenal 4 góly a 5 asistencí. Naposledy hrál na světovém šampionátu na Slovensku.

Naopak nejisté je zatím setrvání slovinského reprezentanta Žigy Jegliče. Přitom jednatřicetiletý centr rovněž zapadl a ze tří odehraných zápasů má bod na zápas (1+2).

Zřejmě bude záležet za jakých podmínek se podaří dohodnout na ukončení působení švédského útočníka Rickarda Palmerga, jehož angažmá v Baťově městě nevyšlo podle představ. V 11 zápasech si připsal pouze dva kanadské body za jeden gól a jednu asistenci a ani jeho herní projev nebyl výrazný.

„Potenciál určitě Rickard má, ale my bohužel nemáme natolik silný tým, aby ho mohl táhnout a dát mu čas na akceptování extraligy. Určitě si nemůžeme všechny tři hráče dovolit, rozpočet musíme uhlídat. Jaké budou finanční požadavky hráčů na zkoušku zatím nevíme, takže těžko se k tomuto tématu vyjadřovat,“ reagoval na začátku týdne Hosták na jeden dotazů fanoušků.