„Asi životní zápas. Zatím. Doufám, že zatím. Že to tímhle neskončí,“ přál si po triumfu 3:2 Gazda, který na začátku sezony ještě vypomáhal v prvoligové Porubě. V sezoně si zatím připsal šest kanadských bodů za dvě trefy a čtyři přihrávky.

Jaké jsou vaše dojmy z obou gólů?
Je to super pocit. První gól byl se štěstím. Druhý mi parádně nachystal Tonda Honejsek. Byla tam clona před gólmanem myslím od Fryšky (Fryšary). Byla to práce celé lajny. Takže super.

Schoval jste si puk?
Donesl mi ho Michal Popelka. Nemyslel jsem na to, ale naštěstí mi ho schoval. Teď mi říkal, že pro něj musel jet až na druhou stranu kluziště. (směje se) Jsem za to rád.

Byl jste hodně vidět. Na ledě jste strávil víc než patnáct minut. Vážíte si přízně trenérů?
Jo, určitě. Když jsem se na začátku sezony dozvěděl, že jsem se dostal na pozici sedmého beka, byl jsem rád. Každým dnem se to snažím potvrzovat. Snažím se pracovat, což se pak na ledě projeví. Že na něm trávím hodně času, nebo
trefím dobře puk a spadne to do kasy. Je to dlouhodobá práce, jsem za to vděčný.

Do střelby jste se dost tlačil, vyslal jste čtyři střely a byl jste hodně nebezpečný. Je to od trenérů váš úkol?
Samozřejmě. Je to důležité. Když nevystřelíme, nemůžeme dát gól. Je to nepsané pravidlo, které platí.

Zápas se vám hodnotí asi příjemně, co?
Hodnotí se mi pozitivně, protože jsme vyhráli a vezeme odsud tři body. Samozřejmě to nebylo nic lehkého. Jeli jsme sem až dnes ráno, měli jsme za sebou dlouhou cestu. Zvládli jsme první třetinu bez branek. Dokonce jsme mohli dát i gól. Byla to sporná situace.

Co rozhodlo?
Ve druhé třetině jsme v přesilovce dali gól. Byla pro vývoj utkání zlomová. Věděli jsme, že z ní musíme vytěžit gól, aby se nám hrálo lépe. To se naštěstí povedlo. Závěr byl ještě dramatický, nemůžu říct, že bychom si to úplně pohlídali. Bylo to divoké, ale naštěstí jsme to zvládli.

V pátek hrajete v Olomouci. Co od nich čekáte?
Olomouc má teď velmi dobré výsledky. Čekám, že tam bude stejně jako u nás zima. Bude to bojovný zápas, určitě nic nedostaneme zadarmo. Povezou se na vlně a i my potřebujeme dál sbírat body.

DANIEL OSTRČILÍK, MICHAL KONVALINA