„Dá se říct, že nasadíme to nejlepší, co máme. Stejně jako jsme v posledních dnech trénovali, chtěli bychom to vyzkoušet i v zápasech. Není na co čekat," ví kouč Rostislav Vlach, který dnes nasadí do branky Luboše Horčičku a v sobotu ve Fribourgu Libora Kašíka.

A čekat se dají urputné bitvy, jelikož ševci budou bránit své první místo ve skupině D.

„Určitě jsme to nečekali. Jsem rád, že nám oba zápasy vyšly. Pro kluky je to motivující, když hrají proti dobrému soupeři než třeba proti slovenským týmům. Je to sice ,drahá´ příprava, ale pro kluky je to změna," ví Vlach, že i přes určité výhrady k cestování a finanční stránce mají podobné zápasy význam.

Ačkoliv klub nejdřív zvažoval, že hráče vyšle na dlouhou 13hodinovou štreku autobusem, nakonec se ševci do Fribourgu vydají z Vídně letadlem.

„Samozřejmě, jednání nebylo jednoduché. Nakonec ale argumenty pro to letět letadlem byly opodstatněné. Autobusem by to bylo náročné, jelikož bychom jeli dvakrát přes noc. Je to přece jen dálka. Jsme rádi, že nám vedení vyšlo vstříc, ačkoliv je to dvakrát dražší než autobus. Doufáme, že to klubu vrátíme dobrými výsledky," věří Vlach.

A to i přesto, že hru nejbližšího soupeře nemá dopodrobna nastudovanou.

„Ale určitě budou dobře bruslit, fyzicky na tom budou velmi dobře a čekám od nich agresivní hokej. Nebudou asi moc bránit. Budou hrát asi typický švýcarský hokej, který šel v posledních letech nahoru. Věřím, že to budou kvalitní utkání a před ligou nás prověří," neskrývá očekávání Vlach.

Ve Švýcarsku pak ševce podle všeho čeká šestitisícové peklo fanoušků.

„To je dobře. Lépe se hraje před plným stadionem. I hráči poté mají větší motivaci. Možná nás čeká ještě lepší atmosféra než v Berlíně, jelikož tam hala nebude tolik rozlehlá. A to v Německu byla velmi dobrá kulisa. Ale v kotli menšího stadionu to ještě víc vyzní," těší se Vlach. ⋌(dan)