„Máme několik rozjednaných možností. V této chvíli ale nelze říct, že by byl vybrán takový partner, který by byl v pozici názvu nad logem. Ale pracujeme na tom,“ ubezpečil obchodní ředitel Berani Zlín Zdeněk Novák.

Klub však pracuje i s možností, že do extraligové sezony půjde bez generálního sponzora.

„Je to varianta, se kterou také počítáme. Pokud neseženeme někoho velkého, musíme to řešit středně velkými a náročnými partnery,“ podotkl Novák, který v sobotu na veřejné tiskové konferenci v centru krajského města v parku Svobody pod zlínským zámkem v rámci filmového festivalu zároveň přivítal jednoho z dalších partnerů Synot Tip.

„Jejich příspěvek je dost významný. Ale dohoda není o tom, že by byli generálním partnerem,“ reagoval člen vedení Zlína.

„Samozřejmě se na to díváme obchodně a ekonomicky. V tuto chvíli jsme o tom neuvažovali, nicméně jsme spolupráci nastartovali a uvidíme, jak se bude vyvíjet dál,“ nevyloučil výkonný ředitel společnosti Synot Tip Petr Mikoška.

Kromě Michala Poletína, posledního z pětice představených posil, klub plánuje ještě vyzkoušet jednoho až tři zahraniční útočníky, kteří s týmem vyjedou 23. července na led.

„V průběhu srpna se budeme rozhodovat, jestli na ně uplatníme opci nebo ne. Zatím máme potvrzeného jednoho cizince, v jednání jsem ještě s dalšími dvěma hráči mimo Českou republiku. Byla by to ale otázka spekulací, kdybych říkal jména,“ nechtěl být konkrétní sportovní manažer Zlína Jiří Šolc.