Rychle si o „Holasovi“ shrňme fakta. Za Berany v minulé sezoně odehrál 29 zápasů, ve kterých vstřelil čtyři góly, na sedm přihrál. Dohromady tedy získal 11 bodů, což je poměry tohoto borce, navíc v Chance lize, slabá bilance. Sám útočník se za nic neschová, mluví otevřeně:

„Podle mých představ jsem klubu nepomohl. Přenesl jsem si celou špatnou sezonu, nedokázal jsem se do toho dostat. Doufám, že se to teď změní,“ přeje si 32letý borec.

Petr Holík (vpravo) se Zlínu upsal na dvě sezony.
Extraliga? Teď na to nemám, tvrdí Holík. Mluví o zranění i příchodu do Zlína

„Při výstupních pohovorech ukázal, jak je neskutečný profík, naprosto přesně vyhodnotil svůj výkon, kde byla chyba. Když s námi dobře potrénuje, tak věřím, že v další sezoně bude mnohem lepší,“ nepochybuje současný sportovní manažer Beranů Jan Srdínko.

Loňská sezona je pryč, nenávratně fuč. Nemá žádný smysl se v ní dále hrabat, horší období může potkat každého, což se stalo i Holíkovi. V dalším ročníku však už prostor na obhajobu nebude, musí se do toho opřít.

S Berany bude už od začátku, s celým mančaftem se může pořádně sžít, najít potřebnou (nejen hokejovou) chemii. Trenéři navíc budou mít více času mu najít někoho, kdo jeho geniality dokáže skvostně využít.

Zlínští hokejisté zahájili přípravu na novou sezonu druhé nejvyšší soutěže.
Kratochvíla mrzí konec Kindla, vítá Holíka: Hrát spolu? Byla by to bomba!

Petr Holík během kariéry posbíral nespočet zkušeností, brázdil i po mezinárodních akcích. Navíc je v nejlepším hokejovém věku, vše teď může pořádně zúročit.

O motivaci bude mít zajisté postaráno, rád by všem ukázal, že má na vyšší úroveň než pouze tu prvoligovou. Kde jinde se pak rozjet než v místech, který ho do světa hokeje vyhoupl.

Pro ševce může být spasitelem, který bude rozdávat radost, ale především hokejové body a vítězství. Berani by to potřebovali, hned od začátku první ligy.

Zlínští hokejisté zahájili přípravu na novou sezonu druhé nejvyšší soutěže.
Podívejte se: Holík, Kratochvíl i posily. Berani zahájili suchou přípravu

Zlínský odchovanec by měl být tím, kdo je potáhne, kdo bude ústřední postavou. Když vše klapne, může klub z Baťova města zamířit k prvoligovému vrcholu. S trochou štěstí i k extraligovým vodám.

Zvládne se s tím Holík popasovat?