Zlínský hokejový obránce Martin Hamrlík je svůj. Když měl zhodnotit dosavadní část extraligového ročníku, opět, ostatně jako vždy, nezklamal.

„Už tady všechno bylo řečeno. Spíš jsem rád, že celá rodina i moji synové jsou zdraví. Jelikož se brácha nedostal na olympiádu, tak se těším, až přijede domů,“ rozesmál přítomné novináře.

Když kouč Venera jmenoval, s jakými zdravotními problémy a komplikacemi musejí hráči jít do zápasu, Hamrlík bleskově reagoval: „Hráč, který nastupuje se zraněnou půlkou těla, to jsem já,“ usmál se nejproduktivnější zadák Beranů.

Když přišla řeč na centry týmu, donesl se k Hamrlíkovi dotaz, jak je spokojený se svým dvorním středním útočníkem a parťákem Petrem Leškou. „Myslím, že on je spokojený hlavně se mnou,“ ocenil sám sebe a koutky úst mu dál cukaly.

Jak jste spokojen se ziskem 70 bodů, čtvrtým místě v tabulce a podle čísel nejlepší obranou v soutěži?

Čísla něco říkají a naznačují. Vše je podpořené výkony Kuby Sedláčka, který má famózní formu. Hodně nám pomáhá, proto nedostáváme tolik branek. Nechci říkat, že všechno stojí na Sedlovi, ale na výsledcích má velkou zásluhu. Navíc jsme s kluky dlouho pohromadě. Dlouhodobě se známe, takže víme, co od sebe můžeme očekávat.

Celý tým však musí gólmanovi pomáhat…

Velmi záleží i na útočnících, jak se vracejí a pracují pro defenzivu. Je také důležité, že náš trenér (Zdeněk Venera pozn. aut.) byl obránce. Proto raději vynadá útočníkům, než obráncům, protože ví, že sami bychom soupeře ve třetině neuhráli. Musí pomáhat.

V poslední čtvrtině základní části se budete soustředit na umístění v první čtverce, nebo budete útočit i na první místo?

V kabině jsme se na tohle téma bavili. Byla by paráda jít z prvního místa. Ale spíše reálné je umístění v první čtverce. Každopádně do šestky se musíme dostat.

Budete sledovat, jak bude hrát pražská Sparta, abyste se jí vyhnuli?

Přijde mi, že nás sledují spíše oni. Jsme před nimi, takže vypadá, že si nás přejí, ale my se podobné věci snažíme neřešit. Jednou ji porazit přece musíme. Žádný komplex z nich nemáme. Vždy byli lepší, proto postoupili.

Nemáte slíbenou prémii za dosažení stobodové hranice?

Myslím, že je nereálná. Museli bychom uhrát třicet bodů. Ani jsme letos za čtvrtinu tolik bodů neuhráli. Musel by se stát zázrak.

Jak k vám zapadl obránce Tomáš Linhart, který po zranění nahradil Lukáše Galvase?

Když Galus (Lukáš Galvas pozn. aut.) vypadl, tak byl Tomáš Linhart nejlepší variantou. Klape to. Jsem rád, že se nikdo nehledá. Jen nám souhra nešlapala s Tondou Bořutou. S ním jsme si jako pětka nesedli. Ani jemu součinnost s námi nevyhovovala.

Ovšem také chvíli trvalo, než jste si s Linhartem sedli, že?

Sehrát se nejde hned. Také potřeboval čas. Je na něj větší tlak, jelikož je víc na ledě a hraje přesilovky. Ne každý takovou zátěž a odpovědnost snese.

V čem se liší a naopak podobá Lukáši Galvasovi?

Je robustnější. Hraje víc do těla. Je spíše bránící typ. Galus (Lukáš Galvas) je tvořivějším typem obránce. Zapadl k nám skvěle. S Lešounem (Petrem Leškou pozn. aut.) jsme s ním spokojeni.

Jak vnímáte debaty o posílení? Hodil by se vám centr?

Určitě. Navíc, když každý zápas hrajeme naplno. My se už asi zlepšovat nebudeme. Naopak některé týmy se umějí v play off zvednout, protože v průběhu sezony nehrají naplno a mají více sil.

S bratrem Romanem máte naplánovaný nějaký program?

Nemáme. Bude se stejně pohybovat hlavně v Praze s dcerou. Pak do Zlína přijede asi na tři dny, které stejně rychle utečou. Možná za ním zajedu, když budeme mít volno.

Nebavil jste se s bratrem, zda by na konec úspěšné kariéry chtěl dohrát ve Zlíně?

Myslím, že ji zakončí v Kanadě. Nebude se chtít trmácet v autobuse. Je zvyklý na jiný komfort kolem hokeje i cestování. Neměl by na to tady nervy.

Dlouhodobě patříte mezi nejproduktivnější obránce Zlína i celé soutěže. Sledujete své statistiky, nebo už vše podřizujete kolektivu?

Vycházejí v novinách, takže nejdou přehlédnout. Stejně jako každý hráč, i já se podívám, jak na tom jsem.