„V prvním zápase nás hosté jasně přehráli. Měli kompletní tým. U nás se opět projevilo, že letos máme tým z poloviny nový. Zkušenější týmy jako jsou třeba Černošice, tak mají před námi stále náskok.

V dohrávaném utkání budou chtít tentokrát zdolat především Šumperk

Ve druhém duelu jsme měli mnohem větší šance na lepší výsledek, protože část hráčů Černošic odjela. Hráli tak téměř bez střídání. Zápas jsme si nakonec prohráli sami, protože první dvě čtvrtiny jsme si uvědomovali, že je nás víc. Soupeř získal v úvodu náskok, který jsme od poloviny utkání začali stahovat. Zlepšili jsme obranu a hostům nedovolili dávat branky. Bohužel jsme se probrali pozdě. Navíc nám chyběl náš první brankář, kterého nahradil junior, který začal chytat až v letošní sezoně. To však neznamená, že by obrana nebyla bez chyb,“ sdělil předseda klubu Jan Hanák.

V Praze budou sbírat zkušenosti a hlavně nechtějí udělat ostudu

Kolem čtyř zkušenějších hráčů se v Kroměříži rozehrává větší skupina nováčků a to se letos podepisuje na výsledcích. Především mladým hráčům zatím chybí větší sebedůvěra a tah na branku.

O víkendu sehraje Kroměříž hned tři zápasy v Praze. Na programu je jarní dohrávka se Šumperkem. V neděli pak změří síly s loňským šampionem z Radotína a s jeho druhým týmem Falcons. Především duel se Šumperkem by mohl skončit vítězstvím kroměřížského klubu.

„Musíme je porazit. Na jaře jsme měli vzájemný zápas velmi dobře rozehraný, ale nakonec to skončilo remízou. První dvě čtvrtiny jsme Šumperk téměř nepustili do hry. Vybudovali jsme náskok, ale doplatili jsme na to, že jsme utkání hráli jen v šesti. Chyběla nám fyzička, kterou jsme na obrovském hřišti na zimním stadionu nutně potřebovali. Z brejků náš náskok Šumperk nakonec stáhl. Po minulém kole máme některé hráče zraněné a hrozí, že nás bude opět málo. V tom případě by nás nováček ze Šumperka mohl uběhat,“ bojí se Hanák.

Branky v zápasech s Černošicemi: Koubek 10, Řihák 3, Sypták 3, Hanák 2, Slíva 1.
Kroměříž: Suchomel (Holeček) – Koubek, Řihák, Sypták, Hanák, Slíva, Fochr, Gorčík, Trubač, Maixner, Polišenský, Beránek, Vaculík, Dudák.