„Byl to obrázek toho, jak hrajeme. Kluci neskutečně makali – hodně se nadřeme na góly, poměrně lacino je po chybičkách dostáváme. Jsme rádi, že jsme udělali šestku, nesmírně si toho vážíme!“ zářil po nervy drásajícím střetnutí hlavní kouč ševců Jan Srdínko.

Stejně jako loni, tak i letos čekali do posledních vteřin. V souběžně hraném zápase Přerov zvítězil v Třebíči 2:1 po prodloužení. Tento zápas, o němž rozhodl nedávný útočník Beranů Pospíšil, skončil jen pár minut před závěrem duelu ševců.

Ti od svého prodloužení měli vše ve vlastních rukách, po 38 vteřinách mohla vypuknout bouře radosti.

„Dali jsme si nějaký cíl, šli jsme si za ním. Poslední zápasy jsme odehráli parádně, cítili jsme velkou podporu fanoušků, v kabině byla poznat ohromná síla. Stálo nás to hodně sil,“ uznal Srdínko.

Berani v pátek přivítali doma Duklu Jihlava.
OBRAZEM: Berani jsou po infarktu ve čtvrtfinále! Duklu udolali až v prodloužení

O průběhu utkání Třebíče s Přerovem se na zlínském zimáku dozvěděli ve třetí třetině z kostky nad ledem. Střídačka pak v pravý čas měla i informace o konci tohoto duelu.

„Průběžně jsme to sledovali. Pak jsme věděli, že nám výhra v prodloužení bude stačit,“ přiznal bývalý bek.

„Od začátku jsme se však soustředili na nás, snažili jsme se, abychom se na tento zápas nemuseli ohlížet. Chtěli jsme to strhnout v základní hrací době, což se nepodařilo. Dobře jsme však sehráli prodloužení,“ liboval si 50letý kouč.

Zlínské Berany čeká první čtvrtfinále příští sobotu, druhé utkání o den později. Před tím dostanou dva dny volno.

„Kluci zregenerují, doléčí malé šrámy. Od pondělí se budeme chystat,“ informoval Srdínko.

Ševci po základní části skončili na šestém místě, utkají se tak se třetím Prostějovem, na který v základní části ztratili 12 bodů.

Jestřábi zvládli velmi náročný konec základní části – doma porazili Třebíč, venku zvítězili v Porubě a doma si v závěrečném kole poradili se Vsetínem 4:1.

„Prostějov má obrovskou kvalitu v útoku, je šikovný v zakončení,“ vyzdvihl lodivod zlínské lavičky sílu soupeře, který za 52 kol nastřílel 151 gólů.

Berani s těžkým protivníkem sehráli čtyři střetnutí – ještě za působení Miloše Říhy zvítězili 4:1 a 5:4, pod Jan Srdínkem padli dvakrát 1:2 na samostatné nájezdy.

Zdroj: Deník/Radek Štohl

„Hráli jsme s nimi hodně vyrovnané zápasy. Play-off je ale jiná soutěž, všichni začínají od nuly, nikdo není ve výhodě. Bude rozhodovat momentální forma týmů,“ tuší Srdínko.

Zatímco v semifinále a finále se hraje na čtyři vítězná utkání, ve čtvrtfinále jen na tři. Ševci navíc úvodní dva duely absolvují na ledě protivníka.

„Vždy se říká, že z venku je potřeba urvat alespoň jednu výhru. Nesmíme zaspat začátek,“ dodal hlavní kouč zlínských Beranů Jan Srdínko.

Podaří se to jeho svěřencům a zopakují loňskou pohádku? O tom rozhodnou nejbližší dny a týdny.

Zdroj: pro Deník/Jiří Hejtmánek.
Zdroj: pro Deník/Jiří Hejtmánek.
Zdroj: Deník/Radek Štohl
Zdroj: Deník/Radek Štohl