Úspěch v předvánoční bitvě o první místo měl pro vítěze i další blýskavé momenty. K pasu si připjali skalp devátého soupeře v řadě, brankář Tomáš Pöpperle udržel poprvé v sezoně čisté konto, kapitán Martin Straka bodoval už v sedmnáctém utkání po sobě a obránce Jiří Hanzlík převzal před utkáním pamětní dres za osm set odehraných zápasů v extralize.

Zápas dvou nejlepších celků extraligy po reprezentační přestávce přitáhl do ČEZ Areny téměř osm tisíc natěšených diváků. Od hokeje je neodradil ani blížící se Štědrý den ani to, že atraktivní souboj přenášela televize.

Dlouho však sledovali vyrovnaný duel bez patřičného koření.

Plzeň byla přece jen aktivnější, Zlín podle svého zvyku obezřetně vyčkával na svou šanci udeřit. Už ve 2. minutě připravil s chutí hrající Vampola šanci pro rozjetého Hvilu, ale hostující gólman Štůrala zaskakující za nepřítomnou jedničku Sedláčka situaci zvládl a podobně kryl v první třetině i dalších jedenáct střel. Jeho protějšek Pöpperle za stejnou dobu čelil jen čtyřem pokusům Zlína, i když třeba ten Balaštíkův byl hodně ošemetný.

Ani prostřední část gól nepřinesla, i když Plzeň hrála 44 vteřin v pěti proti třem. Naopak do nebezpečného brejku se pustil hostující Leška. A hned v úvodu druhé části znovu Vampola nabil ideálně Adamskému, jenže ten mířil jen do Štůraly.

Na začátku třetího dějství se už stejná dvojice ale postarala o otevření skóre. Vampola zapracoval a Adamský vypálil z mezikruží pohotově vítězný projektil. V závěrečné desetiminutovce pak indiáni přidali další dva góly. První z nich v početní výhodě a zase u toho byl Vampola. Byl faulován a v následné přesilovce nabil zpoza branky Vostřákovi, který ranou bez přípravy parádně trefil nad lapačku Štůraly. Hosté se sice pokoušeli zápas ještě zdramatizovat, paradoxně hrozili hlavně v oslabení, ale Pöpperleho nepřekonali a v samém závěru při hře bez brankáře potřetí inkasovali. To Straka vyslal za gólem Bomersbacka.

Už předtím se ale rozjásanou ČEZ Arenou valily vítězné mexické vlny a Strakově družině nachystali potom diváci i bouřlivé ovace v stoje.

„Silný Zlín jsme porazili poprvé v sezoně, je to paráda a zasloužilo se o to celé mužstvo. Hodně nám pomohl první gól, protože soupeř pak už nemohl jen bránit. V tabulce jsme teď první a Vánoce pro nás budou ještě o něco hezčí,“ řekl muž zápasu Petr Vampola.

„Nebyl to možná divácky atraktivní zápas, ale šlo o hodně. Navíc utkání se Zlínem taková bývají. My jsme ale chtěli soupeře konečně porazit a doma získat tři body, což se mužstvu povedlo,“ podotkl plzeňský trenér Marian Jelínek.Plzeň – Plzeňští indiáni ve šlágru středečního 34. kola extraligy porazili na svém ledě Zlín 3:0 a vystřídali soupeře na čele soutěže. Tabulku nyní Západočeši vedou o tři body právě před pokořenými Valachy. Úspěch v předvánoční bitvě o první místo měl pro vítěze i další blýskavé momenty. K pasu si připjali skalp devátého soupeře v řadě, brankář Tomáš Pöpperle udržel poprvé v sezoně čisté konto, kapitán Martin Straka bodoval už v sedmnáctém utkání po sobě a obránce Jiří Hanzlík převzal před utkáním pamětní dres za osm set odehraných zápasů v extralize.

„Nebyl to možná divácky atraktivní zápas, ale šlo o hodně. Navíc utkání se Zlínem taková bývají. My jsme ale chtěli soupeře konečně porazit a doma získat tři body, což se mužstvu povedlo,“ podotkl plzeňský trenér Marian Jelínek.

Plzeň – Zlín 3:0

Muž zápasu: Vampola.

Třetiny: 0:0, 0:0, 3:0. Branky a nahrávky: 42. Adamský (Vampola, Hvila), 53. Vostřák (Vampola, Modrý), 59. Bomersback (Straka, O´Brien). Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:6, využití: 1:0. Diváků: 7693.

Plzeň: Pöpperle – Jiří Hanzlík, O’Brien, Benda, Modrý, Benák, Dresler, Dobrovolný – Bomersback, Straka, Vlasák – Hvila, Vampola, Adamský – Scofield, Heřman, Dvořák – Stránský, Vostřák, Laš. Trenér: Jelínek.

Zlín: Štůrala – Hamrlík, Galvas, Lučka, Linhart, Míka, Bořuta, Švrček, Nosek – Balaštík, Leška, Čech – Důras, Balán, Rachůnek – Sivák, Vlach, Kubiš – Finsterle, Záhorovský, Ondráček. Trenér: Venera.