Po mizerném výkonu podlehli Zlínu a v tabulce se propadli až na osmou příčku. Hosté vytěžili v úvodu z minima maximum.

Z první šance otevřel účet zápasu Rachůnek, první přesilovku využil Köhler. Bývalý vítkovický útočník, kterého Hadamczik před sezonou vyřadil z kádru, táhl Zlín za výhrou. Dal dva góly a z klubka zlínských fandů znělo na adresu domácího trenéra Hadamczika sborové: „Lojzo děkujem!“

Vítkovice – Zlín 4:6

Třetiny: 0:2, 1:2, 3:2

Exvítkovický forvard se po zápase usmíval. Podruhé v sezoně dal v utkání proti Vítkovicím vítěznou branku.

„To skandování jsem nezaregistroval. Jsem rád, že jsme vyhráli. Věci kolem nějak nevnímám,“ řekl Köhler.

I když už podruhé „odstřelil“ svůj mateřský tým, věří, že se na něho fandové Vítkovic zlobit nebudou.

„Věděli jsme, že Vítkovice nejsou v dobré psychické pohodě. Jsem Ostravák a doufám, že na mě fanoušci nezanevřou. Přeju si, abychom se do desítky dostali jak my, tak Vítkovice,“ sdělil Köhler.

Vítkovice za posledních deset utkání uhrály pouhých osm bodů. Trápila je především koncovka. Včera dali Zlínu čtyři góly, přesto jim to k výhře nestačilo.

„Dnes jsem úplně vyhořel,“ sypal si popel na hlavu obránce Angel Krstev. Stejně to viděl i kouč Vítkovic Alois Hadamczik.

„Zlín na tom byl před utkáním v produktivitě ještě hůře než my, a přesto nám dá šest gólů. Takové hrubky v obraně, jaké dnes předváděli reprezentační beci Krstev s Barinkou jsou nepochopitelné,“ zlobil se Hadamczik.

Vítkovice z prvního místa, na kterém se vyhřívali v polovině základní části, spadly včera až na osmou pozici. A bojují o holou účast v play off.

„Tohle mě nikdy v životě nepotkalo. Sezona nekompromisně běží a my můžeme děkovat jen tomu, že jsme dokázali v první polovině uhrát tolik bodů Jinak bychom už byli definitivně mimo play off,“ krčil rameny Hadamczik.

„Jsme ve složité situaci a před námi je poslední zvonění. Můžeme si celou sezonu pokazit. Nebudu omlouvat hráče, kteří neodvádějí výkony za které jsou placení. Padáme dolů a hráči by měli být tak odolní, že by takové zápasy měli zvládnout. Musíme na ně vyvinou takový tlak, aby se jejich výkonnost zlepšila,“ dodal vítkovický trenér.

Z kádru Vítkovic bude za pár let na porážku od Zlína vzpomínat v dobrém asi jen mladík Petr Strapáč. Dal totiž své první dva extraligové góly.

„Ale raději bych je vyměnil za body. Ty momentálně potřebujeme o mnoho víc. Škoda, že ten poslední gól přišel tak pozdě a vlastně už nic neřešil,“ smutnil devatenáctiletý útočník.

Muž zápasu: Hamrlík

Vítkovice: Pinc (36. Štěpánek) – Jurečka, M. Barinka, Krstev, Voráček, Ovčačík, Stehlík – Kvapil, Burger, Krenželok – Ujčík, Šimíček, Svačina – Klimek, R. Hruška, Štefanka – J. Káňa (41. Mikula)., Strapáč, Ondřej. Trenér: Hadamczik.
Zlín: Sedláček – Hamrlík, Gavlas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Linhart, Bořuta – Balaštík, Leška, Köhler – Záhorovský, Kollár, Rachůnek – Ondráček, Balán, Andrašovský – Mokrejš, Roman Vlach, Kubiš. Trenér: Venera.
Branky a nahrávky: 31. Kvapil (Ujčík, Stehlík), 47. Strapáč (Svačina, Ovčačík), 58. Ujčík (Stehlík, Šimíček), 60. Strapáč (Svačina – 6. Rachůnek (Balaštík, Leška), 11. Köhler (Hamrlík, Leška), 36. Balán, 37. Mokrejš (Kubiš), 49. Köhler (Hamrlík), 60. Hamrlík. Rozhodčí: Fraňo – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. Diváci: 3041.