Zásadní věcí pro klub je, že se podařilo udržet nejproduktivnější dvojici uplynulého ročníku celé druhé ligy Dalibor Sochorek - Pavel Šebesta. Navíc se podařilo klubu posílit v obraně i v útoku. Z Poruby přišel zkušený zadák Lukáš Vnenk, z Nového Jičína přišli do defenzivy Vašut a Hruškovský, z juniorky Poruby nadějný Mlynář.

Útok vyztužili Lhotský (z Nového Jičína) a Tomášek (Šternberk). Do kolonky odchodů se pak zapsali během letní pauzy jen útočníci Martiník, Kratěna a obránci Bambuch se Zrníkem. „Myslím, že mužstvo jsme adekvátně posílili a po této stránce můžeme být spokojeni. V obraně i v útoku jsme posílili zhruba tak, jak jsme si představovali,“ shrnul změny v kádru před novou sezonou kouč Valašského Meziříčí Roman Sedlák.

V přípravě sehráli Bobři deset utkání, jen třikrát prohráli. „Vcelku jsem byl spokojený. Snad jen ten poslední zápas v Piešťanech se nám vůbec nepovedl. Po dvou třetinách jsme vedli 1:0 a nakonec prohráli 1:5. Alespoň věřím, že to byla potřebná facka před začátkem ligy a uvědomili jsme si, jak to nesmíme hrát,“ pokračoval Sedlák.

Cíle meziříčského klubu do jeho šesté druholigové sezony jsou jasné. Při reálné síle kádru by bylo alibistické, kdyby tomu tak nebylo. „V soutěži sice snad každý hodně posílil a liga bude mimořádně vyrovnaná. My však každopádně chceme do play off, kam jde z dvanáctičlenného pole prvních osm týmů. Nejlepší by bylo být po základní části v první čtyřce a začínat doma,“ přeje si na prahu nového ročníku druhé ligy trenér Bobrů Sedlák.