Stejně jako v předchozích třech letech v play off i tentokrát tradičnímu rivalovi podlehli. Zlínský kouč však z neúspěchu v přípravě žádnou tragédii nedělá. „Každá porážka mrzí. Pokud jsme si však vítězství schovali do extraligy, vůbec by nám to nevadilo. Nebyl to špatný zápas, bojovali jsme o vítězství. Vyhrát však může pouze jeden,“ uvědomuje si stratég PSG.

Klíčovým momentem střetnutí byly přesilové hry, které Beranům hrubě nevyšly. Z devíti možností nevyužily žádnou. V úvodu třetí části měli navíc výhodu v podobě 76 vteřinové dvojnásobné přesilovky. „Víme, že jsme je sehráli špatně. Nezbývá nám nic jiného, než na nich dál pracovat,“ uznává Venera.

Když se zlínští v posledních pěti minutách snažili vystupňovat závěrečný nápor, přišlo zbytečné Köhlerovo vyloučení. Zlínský útočník navíc dostal za řeči desetiminutový osobní trest. „Kluci si jsou toho vědomi. Máme stanovený disciplinární řád, který budeme dodržovat. Klíčové hráče potřebujeme na ledě, nikoliv na trestné lavici,“ zdůrazňuje trenér Beranů a sportovní manažer zlínského hokejového klubu.

V přípravě dostali příležitost i oba zlínští gólmani. Předpokládaná jednička Jakub Sedláček i staronová maskovaná tvář Tomáš Štůrala, kteří naznačili své možnosti. „Oba brankáři chytali v přípravě výborně. Předvedli se ve formě. Je to důležité pro sebevědomí obou kluků i celého mužstva,“ je přesvědčen Venera.

Finálové střetnutí bylo zároveň i generálkou na úvodní extraligový zápas v Pardubicích, který se odehraje již příští středu na východě Čech. „Ještě sestříháme zápas na Spartě, který s hráči na videu probereme a uzavřeme přípravné období. Všechno již budeme směřovat k extraligové premiéře,“ konstatoval.

Hokejisté se však i nadále budou každý den poctivě připravovat. Ve čtvrtek je dokonce čekají dvě tréninkové jednotky. „Nadále budeme nacvičovat přesilovkové varianty i další herní záležitosti. Budeme trénovat většinou jednofázově. Chceme si připravit dobrou náladu a zmobilizovat síly,“ hlásí Zdeněk Venera.

Ani náznak nervozity ze samotného startu do soutěže však na Venerovi znát není. „Všichni se již těšíme. Bude se hrát o body, Zápasy dostanou punc zajímavosti. Budou to pro nás nervy, ale na druhou stranu si na tlak člověk zvykne,“ uzavírá lodivod Beranů.