„Byl úžasný!“ chválil svého parťáka Chris Kreider. „Jsme šťastni, že je znovu zpátky, měl na nás pozitivní vliv,“ pokračoval Kreider v ódách na rodáka z Pravčic na Kroměřížsku.

Chytil naskočil do čtvrté formace vedle dvojice Vesey, Goodrow. 24letý útočník na ledě nakonec strávil 12 minut a 2 vteřiny, během kterých si připsal dva bodyčeky. V polovině třetí části se po individuální akci dostal do solidní šance, na poslední chvíli ho však vychytal Kočetkov.

Český forvard svým výkonem domohl New Yorku také ke třetí výhře ve čtvrtfinále, favorit série vede proti Carolině už 3:0 na zápasy a brzy může oslavit postup do semifinále.

„Na návratu hodně dřel. Všichni od doktorů až po trenéry během posledního měsíce pak odvedli úžasnou práci. Dnes to byla perfektní příležitost pro jeho návrat. Postupem času hrál lépe a lépe, nepoznali byste na něm, že tak dlouho chyběl. Se svoji lajnou byli skvělí, hodně času strávili v ofenzivní části,“ kvitoval přínos Chytila trenér New Yorku Peter Laviolette.

Bývalý útočník hokejového Zlína od třetího listopadu vynechal 72 zápasů. V zámoří se dost spekulovalo, že jeho kariéra je v ohrožení, na chvíli se i vrátil rehabilitovat do rodné domoviny.

Jaroslav Balaštík trénuje  Filipa Chytila, je i jeho agentem
Balaštík krátce okomentoval situaci Chytila

„Filip utrpěl zranění v horní části těla. Na 14 dní přiletěl do České republiky, kde podstupuje rehabilitaci. Uvidí zde rodinu, známé a trochu si odpočine,“ líčil na začátku roku jeho hráčský agent Jaroslav Balaštík.

Teď už je znovu na ledě a s Jezdci pomýšlí na nejvyšší mety.

Filip Chytil.
Trenér Rangers o Chytilovi: Lepší se to jen pomalu