Domácí si v důležitém souboji odpustili neduh, který se je držel skoro celou sezonu, a tentokrát neinkasovali jako první. Naopak po první třetině vedli po brankách Mikeše a Ašera 2:0.

„Začali jsme dobře. Kluci hráli velmi zodpovědně a hlavně zezadu. Bylo cítit, že je to velmi důležité utkání. Je ale škoda, že jsme ještě spoustu šancí v první části neproměnili. Mohlo být klidněji už od první třetiny,“ konstatoval kouč Vsetína Viktor Hlobil.

Ve druhé části mohli jít Valaši dokonce do tříbrankového vedení. Podešva však ve 28. minutě trestné střílení za faul na Hrňu neproměnil, a tak přišel zákonitě trest. Hosté se oklepali a dvěma zásahy v závěru druhé části skóre srovnali. Ve 46. minutě šli opět zásluhou Hrni do vedení domácí, ale ani tentokrát to nebyl gól vítězný. Půldruhé minuty před koncem hosté srovnali.

„To byla velká škoda. Byl to zbytečný gól po naší chybě, byli jsme blízko vítězství už tady v základní hrací době,“ litoval Hlobil.

A tak více než dvě tisícovky diváků čekalo infarktové prodloužení. V něm se usmálo štěstí na domácí tým. I když už se všichni na stadionu pomalu připravovali na samostatné nájezdy, Valaši udeřili. Pouhých 38 vteřin před koncem nastavení dělovkou od modré ukončil zápas obránce Rajnoha.

„V prodloužení už to bylo vysloveně o štěstí. My jsme už pak naštěstí neudělali žádnou vážnější chybu a stejně jako v celém zápase nás moc podržel brankář Plšek. V závěru jsme v poslední minutě v přesilovce poslali na led to nejlepší, co máme. Věřil jsem, že stihnou dát branku a že nebudeme muset do nájezdové loterie. A taky se to naštěstí povedlo,“ ulevil si trenér Vsetína.

První duel série hrané na dvě výhry v plné své kráse ukázal, jak jsou takové boje rozdílné od dlouhodobé části.

„Je to velmi specifické. V takové fázi sezony je úplně jedno, kdo kolik měl bodů po základní části a kolikátý skončil. Začíná se od nuly. I proto je velmi důležité, že jsme první výhru urvali my,“ oddechl si po dramatu Viktor Hlobil.

Druhý zápas se hraje dnes od 18 hodin v Novém Jičíně. Pokud Valaši i tentokrát zvítězí, budou ve čtvrtfinále play off. Pokud ne, bude se hrát v sobotu rozhodující třetí duel ve Vsetíně.

„Bude to velmi těžký zápas. My bychom měli nastoupit v kompletní sestavě jako v úterý. Teď už toho v takové fázi sezony moc nenatrénujeme. Hlavně musíme hrát ještě zodpovědněji z obrany a nedarovat domácím žádný gól. Bude to zase souboj o každý milimetr ledu,“ přemítá kouč Viktor Hlobil.