Asi nejhorší moment sezony si prožili hokejisté Valašského Meziříčí v sobotním utkání s Technikou Brno. Bobři chtěli konečně prolomit sérii šesti porážek v řadě, ale do zápasu vstoupili přímo katastrofálně. Po první třetině prohrávali 1:4 a vypadalo to na sedmou porážku za sebou.

Ve druhé části však nastartovali domácí nevídaný obrat. Prostřední část vyhráli 4:0, otočili tak na 5:4 a nasměrovali se k důležitému vítězství.

„Po první třetině za stavu 1:4 jsme si řekli, že vlastně nemáme co ztratit a že horší to už snad být ani nemůže. Ve druhé třetině nám velmi pomohly rychlé góly na 2:4 a 3:4, což nás správně nastartovalo k pozdějšímu obratu v utkání,“ konstatoval trenér Valašského Meziříčí Roman Sedlák.

Po šesti prohrách tak Bobři konečně zabrali a tříbodovým ziskem se udrželi na třetí příčce tabulky.

„Když jsme vyrovnali na 4:4, už jsem věřil, že to dotáhneme. Jsme moc rádi, že jsme to konečně prolomili. Spíše jsem myslel, že to budeme muset ubojovat v nějakém defenzivním zápase, ale zase se to zvrhlo v takovou přestřelku. Hlavní však je pro nás výhra,“ oddechl si kouč Sedlák. V dalším kole soutěže zajíždí Valašské Meziříčí zítra do Opavy.

Hokejisté Vsetína proti Žďáru nad Sázavou vyřídili hned dvě mouchy jednou ranou. Jednak prodloužili svoji skvělou sérii, protože vítězství 4:3 bylo šestou výhrou z posledních sedmi zápasů, a jednak také porazili soupeře z Vysočiny vůbec poprvé v sezoně.

„Chtěli jsme je už konečně porazit, a tomu jsme podřídili všechno. Nebyl to vůbec lehký zápas, ale zvládli jsme jej a jsme za to rádi,“ oddechl si trenér Vsetína Viktor Hlobil.

Po výborných výkonech v posledních týdnech si Vsetín upevnil osmou příčku a navíc se posunul na pouhé dva body k šestému místu. V dalším kole zajíždějí Bobři zítra do Přerova.