„Hned ze začátku roku 2024 přichází změny ve zlínském hokejovém A-týmu. Na rozehrání do nedalekého Přerova odchází zkušený forvard Tomáš Pospíšil a mladý obránce Tadeáš Talafa. Na oplátku mezi Berany dorazí průbojný útočník Vojtěch Tomi,“ informoval zlínský hokejový klub na oficiálním webu.

Tomi má na kontě 101 extraligových startů, většinu kariéry ovšem strávil ve druhé nejvyšší soutěži. Nastupoval za Havířov, Porubu, Frýdek-Místek nebo Sokolov, dvakrát také za přerovské Zubry.

Filip Chytil.
Trenér Rangers o Chytilovi: Lepší se to jen pomalu

Zkušený forvard se ve dvou sezonách Chance ligy dostal alespoň na hranici 40 kanadských bodů, což se mu podařilo ve Frýdku (19+24) a Sokolově (20+20). Část minulé sezony strávil v polském Krakově, kde absolvoval 25 zápasů.

Tomáš Pospíšil s Tadeášem Talafou zažili loňský titul s Berany, v letošní sezoně se však nedokázali natrvalo probojovat do A-týmu. Pospíšil nastoupil jen do 13 zápasů, ve kterých posbíral dva kanadské body za gól a asistenci. Talafa odehrál za ševce 19 utkání, připsal dvě asistence. Desetkrát naskočil za Hodonín ve II. lize, pomohl šesti kanadskými body.

Hokejoví Berani před začátkem sezony 2023/2024 uspořádali tiskovou konferenci. Na snímku GM klubu Jan Pravda.
GM Beranů Pravda o Hamrlovi, konci Říhy, kádru i trenérech: Mají plnou důvěru

„Potřebovali jsme udělat nějaké změny, trochu tým okysličit a sáhnout do toho. Věřím, že příchozí kluci nám pomůžou a bude se jim v novém přerovském působišti dařit. A stejně tak se zvedne i Vojta Tomi ve Zlíně, kterému se u nás úplně nedařilo. Potřebujeme zase najít cestu k vítězství a doufáme, že nás změny v mužstvu nakopnou, abychom znovu začali bodovat,“ informoval na stránkách Přerova sportovní manažer tamního klubu Pavel Hanák.

Jak Zubři uvedli na oficiálním webu, měsíční hostování obsahuje možnost prodloužení do konce sezony.